Elektromobilita

Inteligentnejšia, jednoduchšia, čistejšia

So značkou SEAT nebol prechod na elektromobilitu ešte nikdy taký jednoduchý. Modely e-HYBRID a elektromobily SEAT prinášajú zmenu a ekologickejší spôsob dopravy: Menej hluku, maximálny krútiaci moment a najčistejší pôžitok z jazdy.

e-Hybrid (Plug-in Hybrid) pre väčší dojazd

Ako plug-in hybrid (PHEV) ponúka e-HYBRID dokonalú kombináciu konvenčného spaľovacieho motora a priekopníckeho elektromotora. Ak sa energia z batérie minie, vozidlo prejde na spaľovací motor. Tieto vozidlá e-HYBRID dosahujú dojazd približne 50 km na čisto elektrický pohon a dajú sa dobíjať pomocou externého nabíjacieho zariadenia na verejných nabíjacích staniciach alebo doma. Ako napovedá názov, deje sa tak po pripojení nabíjacieho kábla.

Hybridné vozidlá a elektromobily od spoločnosti SEAT

SEAT Tarraco FR PHEV
Maximálna účinnosť

SEAT Tarraco e-HYBRID

Nový stupeň výbavy pre SEAT Tarraco. S účinným hybridným pohonom je to doteraz najvýkonnejšie Tarraco pripravené na akékoľvek dobrodružstvo.

SEAT Leon eHybrid wird gerade an einer Ladesäule geladen.
Samonabíjanie a vytrvalosť

SEAT Leon e-HYBRID

SEAT Leon e-HYBRID: Vďaka rekuperácii brzdnej energie sa elektromotor dobíja počas jazdy. Pre bezstarostnú a ekologickú jazdu.

SEAT Leon Sportstourer eHybrid
Väčší výkon

SEAT Leon Sportstourer e-HYBRID

Na rozdiel od bežných hybridných a elektrických vozidiel ponúka SEAT Leon Sportstourer e-HYBRID väčší dojazd vďaka flexibilným možnostiam nabíjania.

Typy pohonu od e-HYBRID po elektrický

Vozidlo s elektrickým pohonom (BEV)

Tieto elektromobily nemajú benzínový motor a sú stopercentne elektrické. Jazdite celý čas s nulovými emisiami na čisto elektrický pohon a využite dojazd až 260 km na jedno nabitie. Ak chcete elektromobil nabíjať, jednoducho ho pripojte k nabíjacej stanici alebo domácej nabíjacej stanici wallbox. Elektrické vozidlá sú bezemisné, čo znamená, že svojím vozidlom neznečisťujete životné prostredie emisiami CO2.

Hybridné elektrické vozidlo (HEV)

Jazdite v meste s nulovými emisiami a vďaka elektromotoru zlepšite spotrebu svojho vozidla počas každodenného dochádzania do práce. V prípade potreby môžete prejsť na benzín a s vaším vozidlom e-HYBRID dosiahnite dojazd až 800 km. To všetko pri nižších celkových nákladoch na spotrebu. Plug-in hybridné modely s externým nabíjaním umožňujú jednoduché nabíjanie batérie vozidla.

Mild-hybrid elektrické vozidlo (mHEV)

Spaľovací motor v mild-hybridných vozidlách s pohonom eTSI podporuje malý elektromotor. Pri rozjazde, zrýchľovaní alebo "rolovaní" zaberá elektrická energia generátora a zabezpečuje nižšiu spotrebu paliva pri nízkych rýchlostiach. Pri týchto hybridných modeloch nie je možná jazda na čisto elektrický pohon. Batériu nie je potrebné nabíjať externe, pretože elektromotor sa automaticky dobíja rekuperáciou pri brzdení. Vďaka tomu môžete na krátkych vzdialenostiach naplno využiť výkon svojho hybridu.

Doba nabíjania elektrických a hybridných vozidiel

Nabíjanie hybridných a elektrických vozidiel je rovnako jednoduché ako nabíjanie mobilného telefónu. Nabíjací kábel sa jednoducho pripojí k vozidlu a energia začne prúdiť!

Doba nabíjania elektromotora závisí od toho, aké nabíjacie zariadenie použijete a akou kapacitou batérie disponuje elektromobil alebo hybridné vozidlo. Plné nabitie batérie môže trvať 1 až 8 hodín. Na verejných rýchlonabíjacích staniciach s jednosmerným prúdom (DC) a vysokou intenzitou elektrického prúdu (25-150+kW) sa elektromotor zvyčajne nabije na 80 % kapacity za jednu hodinu. Ak nabíjate doma a striedavým prúdom (AC), nabíjanie trvá 4 až 8 hodín, pretože intenzita prúdu je nižšia (do 22 kW).

Chcete svoje elektrické vozidlo nabíjať doma? Zistite viac informácií o tom, ako jednoducho môžete nabíjať svoje hybridné vozidlo doma pomocou domácej nabíjacej stanice wallbox a ako komfortne ovládať nabíjanie prostredníctvom smartfónu.