Oprava čelného skla SEAT.

Takmer neviditeľné, samozrejmé a predsa nenahraditeľné. Čelné sklo patrí medzi najdôležitejšie časti vozidla. Pre bezpečnosť a optimálnu funkčnosť vozidla je najlepšou voľbou originál.

Kvalita a presnosť originálu.

V ideálnom prípade si čelné sklo ani nevšimnete. To znamená, že všetko funguje správne. Ak však potrebuje výmenu kvôli opotrebeniu alebo poškodeniu od kamienkov, odporúčame vždy zvoliť Originálne diely SEAT a opravu od našich špecialistov. V mnohých prípadoch poškodenia čelného skla nie je potrebná celková výmena ale iba oprava. A v prípade, ak je potrebné čelné sklo vymeniť, zvoľte si originál. Originálne diely zaručujú kvalitu, funkčnosť a presné rozmery pre váš model SEAT.

100 % funkčnosť je prvoradá.

Odchýlky v geometrii alebo hrúbke skla môžu spôsobiť malé nepresnosti, ktoré ovplyvnia presnosť montáže a tým aj funkčnosť čelného skla. To môže mať za následok zvýšený hluk pri jazde a vetre, ako aj nefunkčnosť asistenčných systémov vodiča alebo vyhrievania čelného skla.

Originálne čelné sklá vhodné pre konkrétny model vozidla SEAT spĺňajú špecifikácie, ktoré zaručujú stabilizačný účinok vášho vozidla. Čelné sklo zabezpečuje až 30 % tuhosti karosérie a dokonale spolupracuje s airbagom predného spolujazdca, ak je nasadený.

Tak jasné ako v prvý deň.

  • Zaručuje stabilitu celej karosérie vozidla.
  • Vysoký komfort jazdy vďaka vynikajúcim akustickým izolačným vlastnostiam.
  • Účinná ochrana pred UV žiarením.

Originálne čelné sklá pre SEAT Ibiza, Leon, Arona, Ateca a Tarraco sú vyrábané podľa presných špecifikácií výrobcu a v súlade so všetkými štandardnými špecifikáciami. Ich hlavné výhody zahŕňajú účinnú ochranu pred zahmlievaním, zlepšenú viditeľnosť a vysokú kvalitu materiálov, ktorá zabraňuje poškodeniu ovplyvnením životného prostredia.

Sklo nie je len čelné

Autosklami označujeme čelné, zadné, bočné i strešné okná vášho vozidla SEAT. Tieto sklá musia byť obzvlášť stabilné a odolné, aby zabezpečili optimálnu viditeľnosť a ochranu. Napriek ich vysokej stabilite, môže dôjsť k ich poškodeniu. Zvyčajne k tomu dochádza v dôsledku úlomkov kamienkov. V závislosti od typu poškodenia často existujú jednoduché riešenia na odstránenie problému.

Čelné sklo vášho vozidla SEAT

Čelné sklo, známe aj ako predné sklo, je sklenená tabuľa, ktorá umožňuje vodičovi pozerať sa dopredu. Poskytuje dostatočný výhľad na cestu a okolie a chráni pred vetrom, poveternostnými vplyvmi a hmyzom. Najdôležitejšie je, aby bolo čelné sklo vášho modelu SEAT Ibiza, Leon, Tarracco a všetkých ostatných modelov vyrobené z kvalitného skla a pevne ukotvené v karosérii. Na výrobu čelných skiel sa používa najmä vrstvené bezpečnostné sklo (LSG). Ide o dve tabule skla, ktoré sú spojené plastovou medzivrstvou. Zvláštnosťou tohto skla je, že čelné sklo sa nemusí vždy vymeniť, ale dá sa aj opraviť. Autosklami označujeme čelné, zadné, bočné i strešné okná vášho vozidla SEAT. Tieto sklá musia byť obzvlášť stabilné a odolné, aby zabezpečili optimálnu viditeľnosť a ochranu. Napriek ich vysokej stabilite, môže dôjsť k ich poškodeniu. Zvyčajne k tomu dochádza v dôsledku úlomkov kamienkov. V závislosti od typu poškodenia často existujú jednoduché riešenia na odstránenie problému.

Zadné, bočné a strešné okná

Ostatné okná vozidla sú zvyčajne vyrobené z tvrdeného bezpečnostného skla (ESG). Ide o stabilné bezpečnostné sklo, ktoré sa pri rozbití rozbije na množstvo malých kúskov, ktoré vďaka svojim tupým hranám nespôsobujú žiadne zranenia. Rozdiel oproti bežnému sklu spočíva v jeho mimoriadnej stabilite voči mechanickým a tepelným vplyvom. Špeciálne zloženie tohto bezpečnostného skla zabezpečuje, že zadné a bočné okná sa nedajú opraviť, ale v prípade poškodenia sa musia vymeniť.

Výmena čelného skla vo vašom vozidle SEAT Ibiza, Leon, Arona, Atecca, Tarraco

Ak nie je možné čelné sklo opraviť, jeho výmenu vykonajú naši špecialisti. Staré čelné sklo sa vyreže z väzby a namontuje sa nové. Po vytvrdnutí lepidla je možné vozidlo opäť používať. Zadné a bočné sklá tiež vymieňajú špecialisti, ktorí odstránia zvyšky skla a starostlivo namontujú a nalepia nové a otestujú jeho funkčnosť, najmä v prípade bočných skiel.

SEAT Clever Repair

Oprava čelného skla.

Čelné sklo je konštruované tak, aby bolo obzvlášť pevné. Ide o bezpečnostné sklo, ktoré je ťažké poškodiť. Vždy sa však môže stať, že kameň alebo iné tvrdé častice, napríklad ľad, poškodia čelné sklo vášho vozidla SEAT Ibiza, Leon, Arona, Ateca, Tarraco. Čelné sklo je nevyhnutné opraviť čo najskôr, pretože poškodenie sa zväčšuje vplyvom teplotných výkyvov, vibrácií atď. a napokon je nutné vymeniť celé čelné sklo. Najlepšie je odviezť váš SEAT k servisnému partnerovi na praktickú službu SEAT Clever Repair, ktorá šetrí čas i peniaze.

Často kladené otázky
Aké sú typy poškodenia skla?

Poškodenie skla, ako sú praskliny alebo trhliny, je často spôsobené nárazom kameňa alebo ľadu, ale môže ísť aj o nehodu alebo vandalizmus. Poškodenie si nie vždy všimnete hneď. Preto sa oplatí z času na čas skontrolovať čelné sklo vášho vozidla SEAT, či nie je poškodené.

Kedy musím vymeniť čelné sklo?

Opravovať sa bude len poškodenie vonkajšieho povrchu čelného skla, ktoré je vzdialené aspoň 10 cm od okraja, má priemer menší ako minca v hodnote 2 € a nie je v zornom poli vodiča.

Ak je možné čelné sklo opraviť, bude to vykonané v krátkom čase v rámci služby SEAT Clever Repair.

Ak kritériá nie sú splnené, čelné sklo vášho vozidla SEAT sa bude musieť vymeniť, čo je časovo a finančne náročnejšie.

Kedy sú náklady na opravu alebo výmenu čelného skla kryté poistením?

Čiastočné alebo úplné komplexné poistenie pokrýva náklady na opravu čelného skla. Ak je potrebné vymeniť čelné sklo na vašom vozidle SEAT, uplatní sa spoluúčasť dohodnutá s vašou poisťovňou.

Koľko stojí výmena čelného skla bez poistenia?

Podrobnú cenovú ponuku vám poskytne najbližší servis SEAT.

Získajte viac informácií