Vaša najlepšia ochrana pred defektom pneumatík

AirStop®

AirStop®

Vaša najlepšia ochrana pred defektom pneumatík.

Poškodenie pneumatík predstavuje takmer 25 % všetkých problémov s vozidlom. Podstatnú časť poškodení spôsobuje drobné prepichnutie behúňa pneumatiky. Vďaka technológii ContiSeal™ však vo väčšine týchto prípadov môžete pokračovať v jazde aj s defektom v behúni do priemeru 5 mm (typické napríklad pri prepichnutí klincom).

Používanie AirStop® pre vás v prípade defektu znamená výrazne menej problémov než používanie bežných pneumatík.

AirStop® (PDF)

Ako AirStop® funguje:

Vo vnútri pneumatík je špeciálna samozaceľujúca viskózna hmota, ktorá ju chráni pred stratou tlaku. Riešenie pritom neovplyvňuje kvalitu jazdného chovania, valivý odpor ani ich životnosť. Pneumatiky možno montovať na všetky štandardné disky a nevyžadujú žiadne ďalšie príslušenstvo. AirStop® odporúčame využívať so systémom monitorovania tlaku v pneumatikách (TPMS).

Hlavné výhody AirStop®:

  • Väčšia bezpečnosť Žiadna strata tlaku po prepichnutí v oblasti behúňa, správanie vozidla zostáva stabilné.
  • Rovnaký jazdný komfort Nijaké obmedzenia v porovnaní so štandardnými pneumatikami.
  • Úspora času V prípade defektu niektorého z vašich kolies sa nebudete musieť zdržovať výmenou poškodenej pneumatiky a môžete ďalej nerušene pokračovať v jazde bez obmedzení.
  • Ochrana aj pri viacnásobnom poškodení Plná ochrana aj pri viacerých prepichnutiach.
  • Ušetríte priestor a palivo Odstránením rezervného kolesa sa zníži hmotnosť vozidla a v batožinovom priestore je k dispozícii viac miesta.

S AirStop® zájdete ďalej

Často kladené otázky

Čo je také výnimočné na pneumatikách AirStop®?

Pneumatiky AirStop® obsahujú lepkavú, viskóznu zaceľujúcu vrstvu, ktorá pokrýva vnútro pneumatiky. Táto viskózna hmota dokáže utesniť defekt v oblasti behúňa až do 5 mm. V dôsledku toho vaša pneumatika nestráca tlak a vaša jazda je stabilná.

Potrebujem špeciálne disky alebo iné prídavné diely?

Pneumatiky AirStop® vyhovujú všetkým štandardným diskom. Jediným rozdielom od štandardných pneumatík je ich vlastnosť samozacelenia. Nepotrebujete žiadne ďalšie diely. Odporúčame ich však používať spolu so systémom monitorovania tlaku v pneumatikách (TPMS).

Musím po prepichnutí vymeniť pneumatiky?

S pneumatikami AirStop® môžete ďalej pokračovať v jazde ku svojmu SEAT partnerovi, ktorý poškodenú pneumatiku skontroluje a rozhodne, či je možné pneumatiku štandardne opraviť alebo je nutné ju vymeniť. AirStop® predlžuje dojazd, no nie je permanentnou metódou opravy. Po zistení poškodenia by mala byť pneumatika bez zdržania skontrolovaná špecialistom v servise SEAT.

Ako zistím, či má môj SEAT pneumatiky AirStop®?

Či je váš SEAT vybavený pneumatikami AirStop®, nájdete v návode na obsluhu vozidla alebo sa môžete obrátiť na vášho predajcu či servisného poradcu SEAT. Okrem toho je na bočnici pneumatík vylisované logo. V závislosti od výrobcu je tam uvedené ContiSeal (Continental), Seal Inside (Pirelli), Selfseal (Michelin) alebo Sealguard (Hankook).

ContiSeal™ utesní 80 % prierazov, takže si môžete užívať dovolenku

Pre viac informácií ohľadom pneumatík AirStop® kontaktujte našich autorizovaných servisných partnerov SEAT.

ContiSeal™ utesní 80 % prierazov, takže si môžete užívať dovolenku

ContiSeal™ utesní 80 % prierazov, takže si môžete užívať dovolenku

Pre viac informácií ohľadom pneumatík AirStop® kontaktujte našich autorizovaných servisných partnerov SEAT.