Originálne stierače SEAT

Stierače čelného skla sú mimoriadne dôležité pre bezpečnosť vozidla. Ovplyvňujú ich najmä výkyvy teplôt, poveternostné podmienky a práve pre to by sa mali pravidelne kontrolovať a vymieňať. V lete sa guma na stieračoch rýchlo stáva poréznou od slnka. V zime spôsobuje častejšie používanie opotrebovanie stieračov.

Pri známkach opotrebovania sa tvoria pruhy, ktoré sťažujú prehľad o dopravnej situácii. Buďte pripravení a vymeňte si stierače čelného skla vopred. Náš tip: Uložte si náhradný balík Originálnych stieračov SEAT v batožinovom priestore vozidla. Nové stierače tak budete mať vždy po ruke bez ohľadu na otváracie hodiny predajne.

Výhody originálnych stieračov SEAT

  • Vysoká, odolná kvalita gumového okraja stierača.
  • Maximálne sa prispôsobia tvaru čelného skla pre vybraný model vozidla SEAT. Zaisťujú tak dokonalý výsledok stierania a výhľad vodiča.
  • Koordinovaná interakcia medzi polomerom stierania a veľkosťou čelného skla špecifického pre model vozidla SEAT.

Často kladené otázky

Ako často a kedy by ste mali meniť stierače?

To, ako rýchlo sa stierače opotrebujú, do veľkej miery závisí od ich používania a počtu najazdených kilometrov za rok. V zásade sa odporúča vymieňať stierače predného skla vášho modelu SEAT v pravidelných intervaloch. Len tak zabezpečíte dobrý výkon stierania a zabránite náhlemu objaveniu sa pruhov, vŕzgajúcemu zvuku stieračov či zníženej viditeľnosti za dažďa.

Je povinná výmena stieračov čelného skla?

Jasný a neobmedzený výhľad z hľadiska bezpečnosti je dôležitým faktorom a pre každého účastníka cestnej premávky by malo byť dôležité pravidelne meniť stierače aj bez zákonnej povinosti.

Čo môžem urobiť, aby som predĺžil životnosť mojich stieračov?

Pravidelnou a svedomitou starostlivosťou možno nutnú výmenu stieračov definitívne oddialiť. Na to je dôležité pravidelné čistenie a kontrola čelného skla a gumených líšt stieračov. Odporúčame používať iba kompatibilné čistiace prostriedky, ktoré nepoškodia plastové časti a gumu stierača.

Rozbité sklo?

Žiadny problém.

Takmer neviditeľné, tak samozrejmé a napriek tomu nenahraditeľné. Čelné sklo je jednou z najdôležitejších častí vozidla. Pre bezpečnosť a funkčnosť vozidla je najlepší originál.

Získajte viac informácií