Originálne brzdové kotúče a platničky SEAT.

Špeciálne prispôsobené hmotnosti, výkonu motora a maximálnej rýchlosti vášho modelu SEAT.

Fungujúci brzdový systém, na ktorý sa môžete spoľahnúť, je dôležitý pre vás, ale aj pre ostatných účastníkov dopravy. Pravidelnou kontrolou brzdového systému, ktorého časti podliehajú prirodzenému opotrebeniu, predídete väčším škodám. Dôverujte originálnej kvalite SEAT a profesionálnej montáži našimi vyškolenými špecialistami SEAT, len tak bude mať vaše vozidlo rovnakú kvalitu ako z výroby.

Originálny brzdový systém SEAT zvyšuje vašu bezpečnosť na cestách.

Originálne brzdové platničky a kotúče SEAT vám zaistia:

  • maximálnu účinnosť brzdenia
  • čo najdlhšiu životnosť
  • mechanickú a tepelnú stálosť
  • vysokú mieru prevádzkového komfortu a bezpečnosti

Originálne brzdové kotúče a platničky SEAT sú testované špeciálne pre každý jednotlivý model SEAT. Vďaka odbornej montáži v autorizovanom servise ponúkajú množstvo výhod:

  • vynikajúci koeficient trenia medzi kotúčom a platničkou. Tým sa skracuje brzdná dráha
  • dobrý výkon aj pri opakovaných prudkých brzdeniach
  • tichý a hladký chod
  • teplotná odolnosť aj pri teplotách až do 800°C
  • konzistentný brzdný účinok v oboch smeroch otáčania brzdového kotúča
  • dobrá samočistiaca schopnosť

Stručný prehľad typov poškodenia bŕzd

Oprava alebo výmena bŕzd

Ak sa vám vo vozidle rozsvieti brzdová kontrolka alebo zistíte, že vám brzdy nefungujú správne, odporúčame, čo najskôr navštíviť autorizovaného servisného partnera SEAT. Aby ste predišli akémukoľvek riziku pre bezpečnosť jazdy. Dôkladne preskúmame opotrebenie alebo poškodenie bŕzd, informujeme vás o zistených poškodeniach a vypracujeme cenovú ponuku na výmenu poškodených dielov brzdovej sústavy.

Opotrebovanie brzdových platničiek

Brzdové platničky sú najviac opotrebujúcou sa časťou brzdových systémov. Brzdové platničky sú vyrobené tak, že keď sa príliš opotrebujú, vŕzgajú. Kovové kolíky sú zabudované do brzdových platničiek, aby vytvorili tento varovný zvuk. Ak sa platnička príliš opotrebuje kovové kolíky sa otierajú o brzdové kotúče a vydávajú hluk. Ak počujete tento zvuk, mali by ste, čo najskôr navštíviť autorizovaného servisného partnera SEAT. Novšie vozidlá majú aj indikátor opotrebovania, ktorý sa rozsvieti, keď je potrebné vymeniť brzdové platničky.

Hladina brzdovej kvapaliny

Čím viac sa brzdy používajú, tým viac môže hladina brzdovej kvapaliny klesať. Ak klesanie dosiahne minimum, treba brzdovú kvapalinu doplniť. V tomto prípade navštívte bezodkladne autorizovaného servisného partnera SEAT.

Výmena brzdového strmeňa

V zásade platí, že každá časť brzdového systému je opotrebiteľná. Koniec koncov, brzdy sú pravidelne a intenzívne využívané. V prípade dielov, ako je brzdový strmeň, oprava je finančne náročnejšia, ale býva potrebná len veľmi zriedka.

Získajte viac informácií