Bezpečnosť - Toledo - SEAT | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Väčšia bezpečnosť je istota

So šiestimi airbagmi, rozličnými aktívnymi a pasívnymi asistenčnými a bezpečnostnými systémami, ako je ABS, ESP a ISOFIX je SEAT Toledo najbezpečnejším autom v svojej triede. Vďaka tomu získal od Euro NCAP päť hviezdičiek.

Front Assist

Systém sledovania okolia

Systém sledovania okolia "Front Assist" vám pomáha zabrániť kolíziám a zachovať si kontrolu nad situáciou. Systém vás podporuje vtedy, keď sa váš SEAT dostane do kritickej situácie. Vizuálnymi a akustickými výstražnými signálmi sa usiluje predísť nehodám a tým zabezpečuje bezpečnosť vám, ale aj vášmu vozidlu a ostatným účastníkom cestnej premávky.

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

Dôležité upozornenie

Systém rozpoznania únavy vodiča v novom modeli SEAT Toledo sleduje pozornosť vodiča a odporučí mu urobiť si prestávku, keď u neho zaregistruje únavu.

MULTIKOLÍZNA BRZDA

Na strane bezpečnosti

V prípade kolízie aktivuje systém multikolíznu brzdu. Tá automaticky zastaví SEAT Ibiza, aby znížila riziko následnej kolízie s inými autami alebo prekážkami.

VÄČŠIA BEZPEČNOSŤ

Bezpečnosť napreduje

ELEKTRONICKÝ STABILIZAČNÝ SYSTÉM

Elektronický stabilizačný systém ESP prispieva k vašej bezpečnosti tak, že vozidlu bráni, aby vybočilo zo svojej dráhy a zabezpečuje stabilitu jazdy na takmer všetkých povrchoch.

AIRBAGY

Bezpečnosť má prednosť. SEAT Toledo vám so šiestimi airbagmi poskytne príjemný pocit bezpečia. Patria tu airbagy pre vodiča a spolujazdca s možnosťou deaktivovať airbag pred spolujazdcom. Zahŕňajú tiež bočné airbagy vpredu a airbagy pre ochranu hlavy a hrude. Áno, milujeme airbagy.

HYDRAULICKÝ BRZDOVÝ ASISTENT

Hydraulický brzdový asistent vám pomáha pri núdzovom brzdení. Systém rozpozná, kedy potrebujete plnú brzdnú silu a maximálne zvýši ich brzdný tlak bez toho, aby sa pritom zablokovali kolesá. Zkráti tým brzdnú dráhu vozidla, a tak výrazne zvyšuje vašu bezpečnosť.

EURO NCAP

Maximálne body, maximálna bezpečnosť

Euro NCAP ocenilo bezpečnosť modelu SEAT Toledo piatimi hviezdičkami z piatich. Niet sa čomu čudovať. Rozličné aktívne a pasívne bezpečnostných systémov ako ABS, ESC, protipreklzová regulácia ASR, hydraulický brzdový asistent HBA a samozrejme 6 airbagov sa postarajú o to, aby ste si každú jazdu mohli užiť.

ISOFIX

Systém pre prepravu malých cestujúcich

SEAT Toledo je vybavený bezpečnostným systémom pre detské sedačky ISOFIX, ktoré vám umožní rýchle a bezpečné ukotvenie dvoch detských sedačiek na zadných sedadlách. Tento systém zabezpečí optimálnu bezpečnosť vaším deťom, vďaka čomu môžete vy uvoľnene šoférovať.

 

Informácie pre spotrebiteľov o spotrebe paliva a emisiách CO2: Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schvaľované podľa celosvetovo harmonizovanej skúšobnej metódy pre osobné vozidlá a ľahké úžitkové vozidlá (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) - novej, realistickejšej metódy testovania spotreby paliva a emisií CO2. WLTP nahradí od 1. septembra 2018 nový európsky jazdný cyklus (NEDC) - súčasnú testovaciu metódu. Počas tejto prechodnej fázy k WLTP sa musia uvádzať aj hodnoty zistené podľa NEDC. Z dôvodu realistickejších skúšobných podmienok sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty merané podľa NEDC.

Viac informácií o štandarde WLTP.