SEAT Ateca FR: presne to, čo zákazníci očakávajú - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

Nová verzia vybavenia pre SUV značky SEAT

SEAT Ateca FR: presne to, čo zákazníci očakávajú

04.04.2017

SEAT Ateca FR: presne to, čo zákazníci očakávajú

/ Nová verzia FR prinesie pôžitok z jazdy, športový charakter a dynamiku do modelového radu Ateca bez obmedzenia luxusu
/ Svetová premiéra na autosalóne v Barcelone
/ Ateca FR je ďalším krokom v najväčšej produktovej ofenzíve SEAT v histórii
/ Nový motor 2.0 TSI s výkonom 140 kW (190 k) s pohonom všetkých kolies 4Drive a 7-stupňovou prevodovkou DSG

Bratislava, 04/04/2017. - Pôžitok z jazdy, k tomu všetok luxus, aký si viete predstaviť plus atraktívny, športový charakter. To je nový SEAT Ateca FR - presne taký, ako zákazníci očakávajú. Najnovší prírastok modelového radu Ateca bude mať premiéru na medzinárodnom autosalóne v Barcelone, AUTOMOBILE BARCELONA, ktorý sa koná od 11. do 21. mája 2017. Španielska značka nim pokračuje vo svojej najväčšej produktovej ofenzíve v histórii, ktorá zahŕňa uvedenie modelu Ateca, modernizovaného radu Leon, novej generácie modelu Ibiza a onedlho, v druhom polroku, nového kompaktného SUV Arona.

Verzia vybavenia FR dopĺňa v rade Ateca tri aktuálne verzie vybavenia Reference, Style a XCELLENCE. Je situovaná na rovnakej úrovni ako XCELLENCE, no má dynamickejšie a športovejšie celkové ladenie. Od uvedenia na trh SEAT už predal vyše 40.000 kusov modelu Ateca na celom svete. Tento model spolu s tradičnými modelmi Leon, Alhambra a Ibiza prispel k pozitívnemu hospodárskemu výsledku značky v roku 2016. SEAT v minulom roku dosiahol operatívny zisk 143 miliónov eur, ktorý je najväčší v histórii značky a po štvrtý rok za sebou medziročne zvýšil svoj predaj.

"Verzia FR dodáva nášmu prvému SUV novú emocionálnu úroveň. Agilné a precízne jazdné vlastnosti, ktoré Ateca poskytuje, umocňuje zvýšená dynamika a pôžitok z jazdy, ku ktorému pri verzii FR prispievajú napríklad tlmiče pruženia DCC a progresívne riadenie," komentuje Dr. Matthias Rabe, člen predstavenstva SEAT S.A. pre výskum a vývoj. "Je to športový charakter, dopĺňajúci všetku technológiu, ktorú Ateca má."

Ateca FR sa navonok líši od XCELLENCE logom FR na maske chladiča a dverách batožinového priestoru. Ďalším rozlišovacím znakom sú čierne pozdĺžne lišty strešného nosiča a rámy bočných okien. Podrobnejší pohľad odhalí vpredu masku chladiča s osobitým dizajnom v lesklej čiernej farbe a nárazníky, ktoré sú lakované vo farbe karosérie aj v spodnej časti, rovnako ako lemy blatníkov a obklady prahov karosérie. Reflektory do hmly z LED majú špeciálny dizajn FR.

Súčasťou verzie vybavenia FR sú aj 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s pneumatikami rozmeru 245/40 R19. Zadné okno rámujú čierne spojlery, na dverách batožinového priestoru je spojler lakovaný vo farbe karosérie. Zadný nárazník má špeciálny dizajn FR a tiež je lakovaný vo farbe karosérie.

Po otvorení dverí okamžite upútajú hliníkové dekoračné lišty na prahoch s logom FR. Toto logo sa opakuje aj na multifunkčnom koženom športovom volante s lesklými čiernymi obkladmi. Športové predné sedadlá sú štandardne potiahnuté alcantarou, na želanie výrobca dodáva kožené poťahy. Bez ohľadu na použité poťahy majú sedadlá červené prešívanie, rovnako ako volant a hlavica radiacej páky. Športový akcent interiéru dodávajú hliníkové pedále. Luxusný nádych kabíne dodáva čierny strop a čierne čalúnenie dverí, ako aj špeciálne dekoračné obklady FR na prístrojovom paneli a dverách. Ponuku vybavenia dopĺňajú najmodernejšie asistenčné systémy a technológie konektivity.

Nový motor 2.0 TSI s výkonom 140 kW (190 k) bude v rade Ateca k dispozícii aj pri iných verziách vybavenia. Pre verziu vybavenia FR sú vyhradené naftové motory TDI a benzínové TSI spĺňajúce emisnú normu EU6 s výkonmi 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k) v kombinácii s manuálnou prevodovkou alebo dvojspojkovou prevodovkou DSG, na želanie aj s pohonom všetkých kolies 4Drive. K dispozícii sú aj tlmiče pruženia DCC s elektronickou reguláciou charakteristiky a progresívne riadenie.

Nový SEAT Ateca FR určite nezostane nepovšimnutý na autosalóne Automobile Barcelona.