SEAT posilní svoju ofenzívu SUV tretím modelom - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

Modelová paleta značky ďalej rastie

SEAT posilní svoju ofenzívu SUV tretím modelom

03.27.2017

SEAT posilní svoju ofenzívu SUV tretím modelom

/ Nové SUV bude o segment vyššie nad modelom Ateca a bude novou vlajkovou loďou značky SEAT
/ Model vo verziách s 5 alebo 7 sedadlami sa bude predávať od roku 2018
/ Navrhnutý a vyvinutý v Barcelone, vyrábaný v závode vo Wolfsburgu, v srdci koncernu Volkswagen

 

Bratislava, 27/03/2017. - Modelová paleta SEAT ďalej rastie. Španielska značka posilní svoju produktovú ofenzívu, odštartovanú modelom Ateca, uvedením tretieho modelu SUV na trh. Toto nové SUV, budúca značková loď SEAT, bude figurovať vo vyššom segmente nad úspešným modelom Ateca a bude sa vyrábať od roku 2018 v dvoch verziách - s 5 alebo 7 sedadlami.

Už predtým SEAT začne v druhom polroku tohto roka predávať model Arona, kompaktný crossover, ktorý sa bude vyrábať v závode Martorell na rovnakej technickej báze ako Ibiza piatej generácie. Nové veľké SUV sa bude vyrábať v závode Volkswagen vo Wolfsburgu, čo prinesie lepšie využitie synergií maximalizáciou využitia už inštalovaných výrobných zariadení pre stavebnicu komponentov MQB-A2 v rámci koncernu Volkswagen.

Predseda predstavenstva SEAT S.A. Luca de Meo je s novým SUV veľmi spokojný: "Tento automobil nám získa nových zákazníkov, zlepší imidž našej značky a bude mať výrazný vplyv na našu tvorbu zisku. Je navrhnutý v Barcelone a bude sa vyrábať v Nemecku. Výroba nového SUV vo Wolfsburgu, v materskom závode Volkswagen, ďalej upevní väzbu medzi značkou SEAT a koncernom Volkswagen."

Nové SUV značky SEAT predĺži modelovú ofenzívu za rok 2017 a prispeje k ďalšiemu zlepšeniu finančných výsledkov spoločnosti v najbližších rokoch. Preto bol nový model ohlásený v rámci prezentácie výročnej správy SEAT. Spoločnosť v roku 2016 dosiahla s operatívnym ziskom 143 miliónov eur najlepší výsledok vo svojej histórii.