Slávnostný večer pre SEAT Ateca - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

SEAT prevzal ocenenie AUTOBEST v Lisabone

Slávnostný večer pre SEAT Ateca

02.02.2017

Slávnostný večer pre SEAT Ateca

/ Predseda predstavenstva SEAT Luca de Meo prevzal prestížne ocenenie AUTOBEST "Best Buy Car of Europe in 2017"
/ Celoeurópsky úspech modelu Ateca podporil predaj značky SEAT v roku 2016
/ Vynikajúce prijatie modelu Ateca zákazníkmi potvrdzuje ambície značky presadiť sa na čele jedného z najsilnejšie obsadených segmentov trhu

 

Lisabon, 02/02/2017. - SEAT Ateca získal prvé veľké medzinárodné uznanie vo forme titulu "Best Buy Car of Europe in 2017" nezávislej organizácie AUTOBEST.

Na slávnostnom odovzdaní ceny v hlavnom meste Portugalska sa zúčastnili zástupcovia veľkých európskych automobilových výrobcov, zástupcovia automobilového priemyslu a porota AUTOBEST, ktorej predsedom je Dan Vardie. Delegáciu značky SEAT viedol predseda predstavenstva Luca de Meo.

Luca de Meo vyjadril radosť zo získania prestížneho ocenenia slovami: "Model Ateca bol jedným z našich veľkých hráčov v roku 2016, ktorý získal dôležité ocenenia a dvojnásobne prekonal predpokladané čísla predaja. Uznanie od poroty AUTOBEST je pre SEAT zdrojom hrdosti, pretože potvrdzuje, že náš modelový program, ktorý posilní v roku 2017 Ibiza novej generácie a nový SEAT Arona, sa rozširuje správnym smerom."

Dan Vardie, zakladateľ a predseda AUTOBEST povedal: "Víťazstvo modelu SEAT Ateca predstavuje premiéru rovnako pre SEAT ako aj pre AUTOBEST. S jasným víťazstvom, podloženým hlasovaním 31 členov poroty z mnohých európskych štátov, SEAT preberá prvé ocenenie AUTOBEST v histórii súťaže. Ateca je veľmi presvedčivým výrazom novej filozofie španielskej značky - koncepcie 'Created in Barcelona'. Skutočnosť, že titul 'Best Buy Car of Europe' získal model SUV, je jasným signálom, že tento segment reprezentuje budúcnosť mobility s výrazným prírastkom v najbližších rokoch. Modelom Ateca a ďalšími pripravovanými modelmi sa SEAT stavia do centra nových trendov motorizácie. V mene poroty aj v svojom je pre mňa veľkým potešením poblahoželať všetkým ľuďom, podieľajúcim sa na tomto projekte."

SEAT Ateca podporil predaj značky

V roku 2016, ktorý bol z hľadiska predaja najlepším rokom značky od roku 2007, SEAT dodal zákazníkom 410.200 automobilov, čo je o 2,6 % viac ako v roku 2015. K pozitívnemu výsledku prispel aj nový model Ateca, z ktorého sa za šesť mesiacov predalo 24.200 kusov. Predajný úspech modelu Ateca doplnili rast predaja vanu Alhambra a modelového radu Leon, ktorý je aktuálne najpredávanejším modelom značky.