SEAT Ateca je finalistom titulu AUTOBEST 2017 - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

Nové medzinárodné uznanie

SEAT Ateca je finalistom titulu AUTOBEST 2017

10.14.2016

/ Prvé SUV značky SEAT je jedným z piatich finalistov prestížnej voľby
/ Model Ateca, ktorého nová verzia X-Perience bola prestavená na parížskom autosalóne, už získal titul Best Crossover v rámci Auto Express New Car Award vo Veľkej Británii
/ Dizajn, technické prvky, všestrannosť, inovatívne asistenčné systémy a konektivita high-tech sú kľúčom k tomuto úspechu

Bratislava, 14/10/2016. - SEAT Ateca je medzi piatimi modelmi, ktoré postúpili do finále prestížnej európskej ceny AUTOBEST 2017. Udeľuje ju odborná porota zložená z 31 motoristických novinárov, z ktorých každý reprezentuje jeden štát.

Hodnotenie AUTOBEST je zamerané na dizajn, komfort, ľahkú ovládateľnosť, pomer ceny a úžitkovej hodnoty, ako aj predajnú a servisnú sieť. Vozidlo s najväčším počtom bodov predstavuje najlepšiu voľbu pre zákazníka.

Víťaz bude oznámený v polovici decembra po porovnávacích testoch finalistov a záverečnom hlasovaní.

Toto uznanie modelu Ateca prichádza v období zvlášť dôležitom pre španielsku značku. Digitálna transformácia značky prebieha práve v čase, keď SEAT konsoliduje svoje hospodárske výsledky a pripravuje sa na najväčšiu modelovú ofenzívu vo svojej histórii. Po modelovom rade Ateca budú v roku 2017 nasledovať tri nové modely - modernizovaný rad Leon, Ibiza piatej generácie a nový malý crossover SEAT Arona.

SEAT postupuje smerom k trvale udržateľnej ziskovosti a očakáva uzavretie hospodárskeho roka 2016 so ziskom. V prvom polroku 2016 spoločnosť dosiahla operatívny zisk 93 miliónov EUR, čo je o 77 % viac ako v rovnakom období roka 2015.

Okrem toho predaj značky vzrástol štvrtý rok za sebou s počtom 312.900 automobilov dodaných zákazníkom do konca septembra.

SEAT Ateca: kompaktné a športové SUV

Nominácia modelu Ateca ako jedného z najlepších univerzálnych automobilov, uvedených na trh v roku 2016, posúva prvé SUV španielskej značky imidžovo o krok ďalej. Doteraz bol veľmi priaznivo prijatý zákazníkmi, keď objednávky už presiahli hranicu 30.000 kusov.

V teste Euro NCAP, uskutočnenom v júni tohto roku, SEAT Ateca získal vynikajúce hodnotenie 5 hviezdičiek napriek zvýšeniu počtu a sprísneniu testov od roku 2016. Nová metodika hodnotenia bezpečnosti osobitne hodnotí bezpečnosť dospelých pasažierov a detí, ako aj ochranu chodcov a sériové asistenčné systémy.

SEAT Ateca sa vyrába v množstve rozličných verzií s prepĺňanými benzínovými motormi TSI a naftovými TDI vo výkonovom rozpätí od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k), s pohonom predných alebo všetkých kolies 4Drive, s manuálnou prevodovkou alebo s prevodovkou DSG s dvoma spojkami. Zákazníci si môžu objednať mnoho inovatívnych prvkov vybavenia od reflektorov Full LED cez asistenčné systémy ako asistent pre jazdu v dopravnej zápche Traffic Jam Assist a nový asistent pre núdzové situácie Emergency Assist až po najmodernejšie systémy infotainmentu s dotykovým displejom 20,3 cm (8") a konektivitou Full Link. Špičková verzia vybavenia XCELLENCE svojimi luxusnými prvkami a exkluzívnym dizajnom uspokojí aj najnáročnejších zákazníkov.