CUV značky CUPRA

360° pohľad na CUPRA Formentor

15.07.2020

Detaily modelu CUPRA Formentor s pohonom plug-in hybrid odhalené zo všetkých strán, vnútri aj vonku

> Elektrifikácia a športový charakter sa snúbia v prvom samostatnom modeli značky, vybavenom zdvojeným vysoko výkonným pohonom
> CUPRA Formentor má exkluzívne štandardné vybavenie ako 19-palcové kolesá, brzdy Brembo, škrupinové sedadlá a športový volant

Martorell, 14/07/2020. - Ako vyzerá nový model CUPRA Formentor? Aký je pocit pri zasadnutí za volant prvého vlastného modelu novej španielskej značky? Vďaka videu so záberom 360° si môžete prezrieť všetky jeho detaily zo šiestich rozličných uhlov, rovnako ako zákazníci, ktorí si ho od 8. júla môžu objednávať v rámci predpredaja.

 

- Bok. CUPRA Formentor debutuje ako CUV s vysoko výkonným pohonom plug-in hybrid. Má dĺžku 4,45 metra, šírku 1,84 metra a výšku 1,51 metra. "Formentor je prvým modelom, skonštruovaným exkluzívne pre značku CUPRA. Predstavuje ďalší veľký krok pri rozširovaní jej modelového portfólia a otvára dvere do nového segmentu trhu," povedal Antonino Labate, riaditeľ pre stratégie a rozvoj značky CUPRA.

- Predná časť. Jasne ju definujú hranaté svetlomety full LED, doplnené prídavnými okrúhlymi svetlometmi do hmly pod nimi a maska chladiča s lichobežníkovou mriežkou. Tvár vozidla dotvára robustný, modelovaný nárazník s bočnými otvormi na vstup vzduchu, ktoré definujú jeho športový charakter.

- Zadná časť. Aj na zadnej časti sú prominentným prvkom svetlá z LED, navzájom prepojené po celej šírke dverí batožinového priestoru. Osvetlenie je jedným z výrazných dizajnových a technologických prvkov nového modelu, pretože zahŕňa nové funkcie rovnako vonku, ako aj v interiéri. Je to napríklad uvítacie osvetlenia vonku a výstražné svetlá v kabíne, integrované do ambientného osvetlenia. Dizajn zadnej časti karosérie dotvára nárazník s integrovaným difúzorom a dvoma pármi koncoviek výfuku, zvýrazňujúcimi športový charakter modelu.

- Na úrovni zeme. 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s medenými detailmi sú prvkom štandardného vybavenia, rovnako ako brzdy Brembo so zväčšenými kotúčmi a brzdičmi medenej farby. "Formentor je mimoriadne agilný na vozidlo tohto formátu. Programovanie elektronických systémov, vrátane všetkých asistenčných systémov si vyžiadalo veľa práce. Výsledkom sú výrazne športové jazdné vlastnosti, ktoré boli pri vývoji na prvom mieste," vysvetľuje Jordi Gené, testovací jazdec značky CUPRA.

- Vnútri. V kabíne môžete oceniť všetky detaily vysoko výkonného modelu: štandardné škrupinové športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, navigačný systém s dotykovým displejom 30,5 cm (12"), prístrojový panel vo farbe petrol blue s dvojitým prešívaním medenej farby, ako aj športový multifunkčný volant s integrovaným tlačidlom na štartovanie motora a priamu voľbu režimu CUPRA.

- Čo nemôžete vidieť... ale môžete cítiť. Jediná vec, ktorú kamera nedokáže zachytiť, je srdce modelu Formentor. Pohon plug-in hybrid tvoria dva motory - turbodúchadlom prepĺňaný benzínový štvorvalec TSI a elektromotor, ktoré spolu poskytujú maximálny systémový výkon 180 kW (245 k). Krútiaci moment sa prenáša cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG a systém pohonu všetkých kolies 4Drive na všetky štyri kolesá. To je elektrifikácia spojená so športovým charakterom v automobile, obdareného zaujímavými detailmi z každého uhla.

Pohľad na prvé CUV značky CUPRA v číslach
Dĺžka 4.450 mm
Šírka 1.839 mm
Výška 1.511 mm
Systémový výkon 180 kW (245 k)
Kolesá 19"
Dotykový displej 30,5 cm (12")
Brzdy Brembo