Značka investovala 5,3 milióna eur do svojej novej centrály

CUPRA otvára dvere svojej novej centrály premiérou prvého modelu CUPRA Leon

21.02.2020

/ Značka oznámila produktovú ofenzívu, ktorá kombinuje vysokú výkonnosť a elektrifikáciu
/ Oddelenie CUPRA Racing predstavilo dva pretekárske automobily a potvrdilo svoju účasť na PURE ETCR
/ Sériová verzia modelu CUPRA Formentor bude predstavená na ženevskom autosalóne
/ Na inaugurácii CUPRA Garage sa zúčastnili aj ambasádori značky ako Marc-André ter Stegen, Mattias Ekström a Fernando Belasteguín

Martorel, 20/02/2020. - V čase svojich druhých narodením značka CUPRA inaugurovala svoju novú centrálu CUPRA Garage, situovanú vedľa centrály značky SEAT. Počas slávnostného podujatia značka po prvý raz predstavila svoj nový modelový rad CUPRA Leon, vrátane pretekárskej verzie a odštartovala cestu elektrifikácie svojim prvým hybridným modelom.

Po ukončení roka 2019 s nárastom predaja o 71,8 % oproti predchádzajúcemu roku pri počte takmer 24.700 exemplárov, značka CUPRA vyštartovala do roku 2020 s plným kalendárom noviniek. Okrem otvorenia dverí svojej novej centrály, ekologicky efektívnej budovy s podlahovou plochou 2.400 štvorcových metrov, ktorej dizajn pripomína areál boxov na pretekárskej trati, značka rekonštruovala aj svoju výrobu pretekárskych automobilov CUPRA Racing Factory. Značka CUPRA investovala 5,3 milióna eur do svojho nového areálu, v ktorom je dostatok miesta pre 200 zamestnancov.

"Rozhodnutie etablovať nezávislú značku CUPRA pred dvoma rokmi nemohlo dopadnúť lepšie, pretože v krátkom čase sa stala najziskovejšou obchodnou jednotkou. CUPRA dáva materskej značke SEAT možnosť vyrábať ziskovejšie modely a oslovovať nových zákazníkov. Dve značky spolu majú zdroje a výrobnú základňu pre pokračovanie v raste. Teraz sme sa rozhodli posilniť značku vybudovaním jej vlastnej novej centrály," povedal Carsten Isensee, poverený vedením predstavenstva SEAT a člen predstavenstva pre financie a IT, na tlačovej konferencii pri uvedení modelu CUPRA Leon.

2020: kľúčový rok

V tomto roku CUPRA plánuje demonštrovať svoje schopnosti na automobilovom trhu rozšírením svojho modelového programu a medzinárodnou expanziou. Po úspechu modelu CUPRA Ateca značka doplní svoje produktové portfólio prvým modelom CUPRA Leon vo verziách hatchback a Sportstourer, ako aj prvým modelom konštruovaným špeciálne pre novú značku - CUPRA Formentor.

Wayne Griffiths, CEO CUPRA a člen predstavenstva SEAT pre predaj a marketing zdôraznil, že "výsledky, dosiahnuté v uplynulých dvoch rokoch s takmer 40.000 predanými automobilmi potvrdili veľký potenciál značky. CUPRA rastie viac ako sme očakávali a teraz vstupujeme do novej fázy, v ktorej budeme demonštrovať, že športový charakter a elektrifikácia sa navzájom nevylučujú. Uvedenie našich troch hybridných automobilov nám umožní v tomto roku dosiahnuť náš pôvodný cieľ, zdvojnásobiť predaj v priebehu dvoch až štyroch rokov."

Wayne Griffiths okrem toho oznámil, že sériová verzia modelu CUPRA Formentor bude mať premiéru o necelé dva týždne na tohtoročnom ženevskom autosalóne a predávať sa začne v druhom polroku 2020.

Prvý člen rodiny

Značka CUPRA využila oficiálne otvorenie svojej centrály na premiéru nového modelového radu CUPRA Leon, najlepšie predávaného automobilu značky, z ktorého ostatnej generácie sa za štyri roky predalo 44.000 exemplárov. Pre ďalšie posilnenie predaja značka CUPRA predstavila verzie hatchback a Sportstourer s niekoľkými motormi, benzínovými aj s pohonom plug-in hybrid, s výkonmi 180, 221 a 228 kW (245, 300 a 310 k).

Model CUPRA Leon, ktorý sa začne predávať v poslednom štvrťroku 2020, má byť 'Kráľom Leonov'. Prvý Leon s logom CUPRA prináša dizajn, komfort a najmodernejšie technológie pre automobilových nadšencov, ktorí hľadajú výkonnosť, pôžitok z jazdy a sú otvorení aj elektrifikácii

Pôvod ukazuje cestu

Značka CUPRA predstavila aj novú verziu pretekárskeho špeciálu CUPRA e-Racer, prvého cestovného pretekárskeho automobilu s elektrickým pohonom na svete. Šéf značky Wayne Griffiths potvrdil účasť CUPRA na majstrovstvách sveta elektrických cestovných automobilov na okruhoch PURE ETCR, ktoré sa začínajú pripravovať v tomto roku. Pilotmi CUPRA budú Mattias Ekström a Jordi Gené.

Konštruktéri pretekárskej divízie CUPRA Racing okrem toho vyvinuli aj nový okruhový špeciál s benzínovým motorom CUPRA Leon Competición. Predstavili ho Mattias Ekström a Jordi Gené, ktorí zdôraznili zlepšenia aerodynamickej efektivity a použitie ľahkých komponentov vyrobených na tlačiarni 3D pre zlepšenie rozloženia hmotnosti.

Okrem toho značka CUPRA predstavila aj nový overal pre pilotov a kolekciu tímového oblečenia, vytvorenú v spolupráci so značkou Sabelt, svetovým lídrom v oblasti vybavenia pre pretekárske automobily.

Nový domov rodiny CUPRA

Na inaugurácii CUPRA Garage sa zúčastnila aj rodina CUPRA, ktorá má od uplynulého týždňa nového člena - je ním Marc-André ter Stegen, brankár F.C. Barcelona. Nemecký futbalový profesionál prišiel v automobile CUPRA Ateca Limited Edition z limitovanej série 1.999 kusov a bol oficiálne predstavený hosťom a zástupcom médií.

Na slávnostnom podujatí doplnil elitný tím šampiónov, ktorý tvoria štyria ambasádori CUPRA zo sveta disciplíny padel Fernando Belasteguín, Pablo Lima, Alejandra Salazar a Ariana Sánchez, ako aj olympijský medailista, kajakár Saúl Craviotto a automobilový pretekár Mikel Azcona.

Svet CUPRA expanduje

V súlade s misiou vytvárať exkluzívne, limitované kolekcie produktov, ktoré reprezentujú lifestyle značky, značka CUPRA predstavila viacero prototypov vytvorených v spolupráci s novými partnermi. Výrobca osvetlenia Marset so sídlom v Barcelone vyvinul pre značku CUPRA prenosnú akumulátorovú lampu CHISPA. Okrem toho výrobca obuvi Mikakus predstavil dva prototypy športových topánok vyvinutých pre automobilovú značku. Značka CUPRA predstavila aj ultraľahký elektrický skladací bicykel, vyvinutý a vyrábaný firmou UNNO z Barcelony.

Popri tom CUPRA rozširuje svoj sortiment tašiek, doplnkov a slnečných okuliarov v spolupráci s talianskymi výrobcami TRAKATAN a L.G.R.. Značka má zámer kooperovať s ľuďmi a firmami, hovoriacimi rovnakým dizajnovým jazykom a zdieľať ich spôsob kreovania zážitkov. V roku 2019 značka CUPRA predstavila bicykel reprezentujúci charakteristický štýl značky, vytvorený v spolupráci so štúdiom FABIKE Projects.