CUPRA Ateca

CUPRA Ateca Limited Edition: Unikát

29.10.2019

> CUPRA zvyšuje úroveň sofistikovanosti a výkonnosti svojho športového SUV
> Tlmič výfuku Akrapovic prispieva k zníženiu hmotnosti a vytvára jedinečný, dynamický zvuk, brzdy Brembo zvyšujú výkonnosť brzdovej sústavy
> Exkluzívne 20-palcové kolesá s novým dizajnom v medenej farbe zväčšujú rozchod
> Prvky z karbónu prispievajú k estetickej vycibrenosti a zlepšujú aerodynamiku
> Vyrobených bude iba 1.999 kusov CUPRA Ateca Limited Edition, čo zaručuje vzácnosť tohto modelu - z toho 5 kusov exkluzívne pre slovenský trh

Martorell, 28/10/2019. - Značka CUPRA pokračuje vo svojej misii vytvárať automobily, predstavujúce ultimatívny výraz výkonnosti, sofistikovanosti a jedinečnosti zvláštnym modelom  CUPRA Ateca Limited Edition.

CUPRA Ateca je jedinečným modelom vo svojom segmente, perfektne prispôsobeným požiadavkám zákazníkov. Teraz ho špeciálna verzia CUPRA Ateca Limited Edition, limitovaná na 1.999 kusov, posúva o krok ďalej špecifickými prvkami, aktuálnym spôsobom zvýrazňujúcimi športové atribúty.

Model CUPRA Ateca Limited Edition kombinuje prepĺňaný benzínový štvorvalec 2.0 TSI s priamom vstrekovaním paliva, dosahujúci pozoruhodný výkon 221 kW (300 k) a maximálny krútiaci moment 400 Nm, so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG, systémom pohonu všetkých kolies 4Drive, výfukovou sústavou Akrapovic a progresívnym riadením. Tým vzniká jedinečný automobil.

Sebavedomý vonkajší vzhľad zvláštneho modelu CUPRA Ateca Limited Edition umocňujú nové prvky, vďaka ktorým sa ešte viac líši od vozidiel vo svojom segmente. Vonkajší dizajn dopĺňajú prvky signalizujúce výkonnosť, interiér je jemne doladený a akcentovaný pre vyššiu úroveň vycibrenosti.

"CUPRA Ateca Limited Edition je vozidlom, ktoré prekvapuje automobilových nadšencov a dokumentuje našu vášeň navrhovať a vyvíjať produkty, vyžarujúce esenciu značky. S Limited Edition sme zvýšili intenzitu pôsobenia vonkajšieho dizajnu a zvuku počas jazdy," povedal Wayne Griffiths, riaditeľ značky CUPRA.

Ultimatívny dizajn

Vzrušujúca výkonnosť modelu CUPRA Ateca Limited Edition je v dokonalej harmónii s emocionálnym vonkajším dizajnom, zvýrazňujúcim ducha a DNA, ktoré musí mať každý model CUPRA.

Prvky siahajú od nápisu CUPRA medenej farby po exkluzívne vonkajšie detaily ako unikátny strešný spojler a kryty vonkajších spätných zrkadiel z karbónu medenej farby - špeciálneho materiálu vytvoreného značku CUPRA a vyhradeného pre model CUPRA Ateca Limited Edition. Paleta farieb karosérie obsahuje nový sivý odtieň laku karosérie Graphene Grey - vyhradený exkluzívne pre model CUPRA Ateca Limited Edition, ako aj nápadné farby Energy Blue a Rodium Grey.

Vonkajší dizajn dotvárajú exkluzívne 20-palcové disky kolies medenej farby s novým dizajnom, ktoré súčasne zväčšujú rozchod kolies vpredu a vzadu. Okrem toho má CUPRA Ateca Limited Edition vysoko výkonné brzdy Brembo so zväčšenými kotúčmi.

Interiér s exkluzívnymi detailmi

Pre všetky modely značky CUPRA je typický interiér najvyššej kvality a aj model Ateca Limited Edition poskytuje najvyššiu úroveň vizuálnej a haptickej kvality.

Vodič sa s osobitosťami limitovanej série stretne ešte skôr ako nastúpi do kabíny - už kľúč od vozidla má karbónový kryt CUPRA. V interiéri jedinečnosť pokračuje poťahmi škrupinových športových sedadiel z alcantary vo farbe Petrol Blue, materiálu opakujúceho sa aj na zadných sedadlách a čalúnení dverí.

Modifikácie interiéru dopĺňajú čierne rámiky mriežok ventilácie a obklady z karbónu medenej farby na prístrojovej doske a paneli ovládania klimatizácie v stredovej konzole. Osobitý vzhľad dotvárajú špecifické velúrové rohožky CUPRA na podlahe kabíny.

Vysoký výkon

Model CUPRA Ateca Limited Edition dokonale korešponduje s ambíciou španielskej značky vyrábať vozidlá s ultimatívnou výkonnosťou. Základ pre to vytvára pohonná jednotka - vyspelý turbodúchadlom prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 2,0 litra, vybavený priamym vstrekovaním paliva. Jeho výkon 221 kW (300 k) a maximálny krútiaci moment 400 Nm udeľujú kompaktnému SUV zrýchlenie z 0 na 100 km/h za iba 4,9 sekundy a maximálnu rýchlosť 247 km/h.

Krútiaci moment motora sa prenáša prostredníctvom 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky DSG a elektronicky ovládaného systému pohonu  4Drive na všetky štyri kolesá. Vďaka tomu je zaručená optimálna transformácia vysokého výkonového potenciálu motora na jazdnú dynamiku, akú dosahuje iba veľmi málo vozidiel v tomto segmente.

Osobitnú lahôdku predstavuje koncový tlmič výfuku Akrapovic s dvoma pármi koncoviek, vyrobený z titánového plechu. Okrem fascinujúceho zvuku a zníženia prietokového odporu výfukovej sústavy prispieva aj k úspore hmotnosti o 7 kg oproti štandardnému vyhotoveniu.

Jedinečnosť modelu CUPRA Ateca Limited Edition zaručuje výrobná séria, obmedzená na presne 1.999 kusov.

Pre uvedenie modelu CUPRA Ateca Limited Edition na trh španielska značka spustila svoju prvú online rezervačnú platformu, na ktorej si zákazníci môžu rezervovať vozidlo od 6 týždňov pred spustením predaja. Je to prvý projekt vyvinutý softvérovým vývojovým centrom SEAT:CODE s cieľom postúpiť o ďalší krok vpred v oblasti stratégie e-Commerce značky SEAT.

CUPRA Ateca Limited Edition

Motor 2.0 TSI
Počet valcov/ventilov 4/16
Objem 1.984 cm3
Vŕtanie x zdvih 82,5 x 92,8 mm
Kompresný pomer 9,3:1
Max. výkon 221 kW (300 k)
Max. krútiaci moment 400 Nm
0 - 100 km/h 5,2 s
Maximálna rýchlosť 247 km/h
Kombinovaná spotreba 8,5-8,9 (WLTP) / 7,4 (NEDC) l/100 km
Kombinované emisie CO2 192-201 (WLTP) / 168 (NEDC) g/km