Ateca X-Perience v centre inovatívneho stánku SEAT na parížskom autosalóne - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

Ateca X-Perience

Ateca X-Perience v centre inovatívneho stánku SEAT na parížskom autosalóne

09.22.2016

/ SEAT zamieri reflektory na štúdiu Ateca X-Perience vo svojej expozícii v Paríži
/ Najdobrodružnejšia Ateca a najinovatívnejší stánok

Bratislava, 22/09/2016. -SEAT na parížskom autosalóne 2016 predstaví model Ateca X-Perience. Tento automobil je vývojovým cvičením, demonštrujúcim možnosti modelového radu Ateca zvýraznením jeho dobrodružného charakteru off-road a posúvajúcim všetky konvenčné hranice.

Ateca X-Perience má oproti sériovému modelu zväčšenú svetlú výšku, odlišne vyladené pruženie, terénne pneumatiky s vysokým profilom na špeciálnych 18-palcových diskoch z ľahkej zliatiny, čierne plastové lemy blatníkov, modifikované nárazníky a lak karosérie odolný voči poškriabaniu. Na pohon slúži motor 2.0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) v kombinácii so 7-stupňovou prevodovkou DSG, vybavenou ovládačmi na manuálne radenie na volante a pohonom všetkých kolies 4Drive. Prejazdnosť v teréne zvyšuje elektronická uzávierka diferenciálu XDS.

Karoséria je nalakovaná prírodnou, matnou olivovo zelenou farbou symbolizujúcou dobrodružný charakter vozidla. Exteriér dopĺňajú detaily ako chrómované pozdĺžne lišty strešného nosiča, zadný spojler a zásterky namontované na zadnom nárazníku. V interiéri sú použité farby zladené s lakom karosérie, s ktorými kontrastuje oranžové prešívanie na volante, radiacej páke a poťahoch sedadiel.

Ateca X-Perience má všetky najmodernejšie asistenčné systémy, ako aj systém infotainmentu Easy Connect najnovšej generácie s farebným dotykovým displejom 20,3 cm (8 palcov). SEAT Full Link umožňuje integráciu smartfónu, Connectivity Box jeho bezdrôtové nabíjanie. Nechýba exkluzívna aplikácia SEAT ConnectApp.

Modelový rad Ateca bude na autosalóne v Paríži vystavovaný ako tretí hlavný pilier španielskej značky. V rámci najväčšej produktovej ofenzívy v histórii SEAT v roku 2017 doplní svoj program o tri nové modely.