Nový SEAT Ateca prináša pláž na barcelonské letisko - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

Ateca z piesku

Nový SEAT Ateca prináša pláž na barcelonské letisko

09.12.2016

Nový SEAT Ateca prináša pláž na barcelonské letisko

Replika modelu Ateca z piesku víta cestujúcich na letisku v Barcelone
Dielo vytvoril pieskový sochár Sergi Ramírez
Piesková socha bude vystavená v termináli 1 do konca októbra


Nový SEAT Ateca je atrakciou tohto leta na letisku El Prat v Barcelone. Umelec Sergi Ramírez, ktorý sa špecializuje na sochy z piesku, vytvoril s použitím 26 ton piesku repliku v skutočnej veľkosti. Prvé SUV v histórii značky a jedno z najinovatívnejších v segmente sa stretlo s veľmi pozitívnou reakciou publika a jeho sochu v termináli 1 môže obdivovať približne 100.000 cestujúcich denne.

Skutočný SEAT Ateca je vystavený vedľa pieskovej sochy na stánku s názvom "Created in Barcelona", kde beží aj video z výroby sochy a audiovizuálna prezentácia. Inštalácia bude prístupná verejnosti do konca októbra.


Globálna marketingová riaditeľka značky SEAT, Susanne Franz vysvetľuje: "Cieľom tejto inštalácie je predstaviť umenie a dizajn z Barcelony v podobe efemérnej sochy. Barcelona je jedným z 10 najfrekventovanejších letísk v Európe a preto je ideálnou lokalitou na vystavenie modelu SEAT Ateca a súčasne zvýraznenie prepojenia značky s mestom Barcelona."

Sergi Ramírez sa venuje tvorbe sôch z piesku už 30 rokov. Jeho umelecké kreácie získali mnohé ocenenia, vrátane prvých miest na 3. a 4. ročníku festivalu pieskových sôch Certamen na Gran Canaria, druhého miesta na Zhousan International Sand Sculpture Festival v Číne a tretieho miesta na Tranum Strand Festival v Dánsku.