ZNAČKA OSLAVUJE SVOJE PRVÉ NARODENINY PREDSTAVENÍM VLASTNEJ VÍZIE BUDÚCNOSTI

CUPRA Formentor: jedinečná štúdia pre jedinečnú značku

22.02.2019

/CUPRA oslavuje svoje prvé narodeniny predstavením štúdie CUPRA Formentor
/Prvý model vyvinutý špecificky pre značku
/Štúdia integruje najmodernejšie technológie pre jedinečný zážitok z jazdy, ktorých srdcom je vysoko výkonný pohon plug-in hybrid značky CUPRA
/Štúdia bude mať premiéru o necelé dva týždne na tohtoročnom ženevskom autosalóne 

Martorell, 22-02-2019 - Značka CUPRA oslavuje svoje prvé narodeniny odhalením svojho doteraz najfascinujúcejšieho, dynamického a nápadného vozidla - štúdie CUPRA Formentor.

Prvý rok samostatného fungovania značky CUPRA potvrdil jej potenciál na trhu, keď predaj vysoko výkonných modelov v roku 2018 vzrástol o 40 % oproti predchádzajúcemu roku a dosiahol 14.400 kusov. Po uvedení svojho prvého samostatného modelu CUPRA Ateca značka plánuje zdvojnásobiť svoj predaj v časovom horizonte 3 až 5 rokov. Zhmotnenie tohto plánu predstavuje štúdia CUPRA Formentor.

Wayne Griffiths, výkonný riaditeľ a člen predstavenstva značky CUPRA zdôraznil, že "Aktuálny úspech značky CUPRA je jasnou reflexiou jej popularity na trhu." Ďalej dodal, že "Reakcia na značku CUPRA prekonala všetky naše očakávania a chceme konsolidovať túto fascinujúcu značku, ktorá si získava srdcia najnáročnejších automobilových nadšencov. Teraz je čas dať značke CUPRA plný plyn."

S oslňujúcim dizajnom, ktorý okamžite upúta pozornosť, interiérom obklopujúcim vodiča a pasažierov, integrujúcim najnovšie technológie, ako aj pohonným ústrojenstvom, zabezpečujúcim vysokú výkonnosť, CUPRA Formentor predstavuje okno do budúcnosti športovej značky.

Vozidlo kombinuje výhody vysoko výkonného automobilu s kvalitami SUV v čase, kedy segment CUV zažíva nebývalý rast. Demonštruje ambíciu, výraz a inšpiráciu značky a podčiarkuje pozíciu CUPRA ako technologickej značky orientovanej na budúcnosť.