SVETOVÁ PREMIÉRA NOVINKY SEAT

SEAT na MWC predstaví svoje ďalšie vozidlo skonštruované pre mestskú mobilitu

11.02.2019

/ SEAT na MWC predstaví svoje nové vozidlo, vyvinuté ako platforma mobility
/ Po kolobežke eXS powered by SEGWAY robí SEAT ďalší veľký krok v oblasti mestskej mikromobility
/ '5G Connected Car' v spolupráci s Telefónica a 5G Barcelona pre kolaboratívnu autonómnu jazdu
/ XMOBA a Metropolis:Lab prezentujú svoju službu zdieľania jázd a Bus on Demand
/ Stretnutie s mladými talentami a start-upmi v prostredí 4YFN

Martorell, 11/02/2019 - SEAT sa pripravuje na veľtrh Mobile World Congress, špičkové globálne podujatia z oblasti mobilných komunikačných technológií a konektivity, na ktorom sa zúčastňuje už piaty rok za sebou. Značka finišuje s prípravou vozidla, ktoré bude mať na veľtrhu v Barcelone svetovú premiéru a ktoré rozšíri stratégiu mikromobility SEAT.

V rámci veľtrhu na tlačovej konferencii v pondelok 25. februáraLuca de Meo, predseda predstavenstva SEAT, S.A. predstaví štúdiu automobilu, vyvinutú ako platformu mobility. V tejto oblasti už SEAT urobil prvý krok uvedením elektrickej kolobežky SEAT eXS Powered by Segway, ktorá sa predáva od novembra minulého roka a ktorá bude hrať prominentnú rolu v expozícii SEAT na veľtrhu.

Ako povedal Luca de Meo: "Mobilita sa mení a naša rola výrobcu automobilov a poskytovateľa mobility sa mení s ňou. Musíme byť schopní organizovať a poskytovať nové platformy mobility, ktoré budú kľúčovými hráčmi v mestách budúcnosti. SEAT je hlboko involvovaný v rozličných projektoch tohto druhu a MWC je perfektnou scénou, na ktorej ich môžeme predstaviť svetu."

'5G Connected Car' vyráža na cestu
V rámci projektu 5G Barcelona, ktorý má za cieľ propagovať Barcelonu ako jedno zo vzorových európskych miest v oblasti využívania technológie 5G, idú SEAT a Telefónica spustiť pilotný test '5G Connected Car'. Táto iniciatíva umožňuje komunikáciu medzi automobilom, okolitou infraštruktúrou a inými vozidlami ako prvý krok ku kolaboratívnej autonómnej jazde.

Domáce prostredie pre XMOBA a Metropolis:Lab
Na MWC budú prítomné aj tímy XMOBA a Metropolis:Lab, dvoch dcérskych spoločností SEAT, ktoré pracujú na vývoji inteligentných riešení pre zlepšenie mestskej mobility. V expozícii SEAT budú prezentované podrobnosti o pokroku, ktorý dosiahol projekt autobusu s flexibilným grafikonom Bus On Demand, ktorý má za cieľ zlepšenie efektivity verejnej dopravy službou adaptovanou podľa potrieb užívateľov. To isté sa týka aj služby zdieľania jázd, ktorá vzájomne prepája účastníkov a umožňuje užívateľom združovať sa pri ceste do práce a späť. Obidve riešenia mobility v roku 2019 vstupujú do druhej fázy a budú dostupné v Barcelone.

Vyhľadávanie najinovatívnejších talentov na 4YFN
SEAT sa opäť zúčastní na 4 Years From Now (4YFN), medzinárodnom technologickom podujatí pre podnikateľov a start-upy, kde španielska značka chce nadviazať kontakt s najinovatívnejšími a najpresvedčivejšími talentami, zúčastnenými na kongrese. V rámci sprievodného programu bude SEAT organizovať rozličné aktivity aby rozšírila povedomie o svojich aktuálnych projektoch a úlohách s cieľom pritiahnuť talenty, ktoré ich pomôžu vyriešiť.

Projekt Start4big, prvá prierezová otvorená digitálna iniciatíva, ktorú podporujú Aigües de Barcelona, Caixabank, Naturgy, SEAT a Telefónica, je zameraná na vyhľadávanie dobre etablovaných medzinárodných start-upov vyvíjajúcich prelomové pilotné programy pre oblasť zážitkov zákazníkov. Zástupcovia Start4big budú návštevníkov z podnikateľského sektora informovať o nových výzvach a posmeľovať ich k účasti na budúcich vlnách inovácií.