Päť hviezdičiek od Euro NCAP pre SEAT Ateca - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

Vynikajúci výsledok

Päť hviezdičiek od Euro NCAP pre SEAT Ateca

06.23.2016

Päť hviezdičiek od Euro NCAP pre SEAT Ateca

/ Ateca sa vyznačuje vynikajúcou mierou ochrany dospelých a detí pri nehode
/ Systém Front Assist s funkciou City Emergency Brake a rozoznávaním chodcov bol atestovaný ako vysoko efektívny
/ Ocenenie krátko pred uvedením modelu Ateca do predaja

Bratislava 22/06/2016 - SEAT Ateca dosiahol najvyššie skóre v teste bezpečnosti Euro NCAP. Prvé SUV v histórii španielskej značky presvedčivo demonštrovalo vysokú úroveň bezpečnosti, ktorú poskytuje a získalo najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek. Model Ateca dostal vynikajúce hodnotenie v každej kategórii, zahrnutej do testov Euro NCAP ako sú ochrana dospelých pasažierov, ochrana detí, ochrana chodcov a asistenčné systémy.

Toto ocenenie prišlo krátko pred tým, ako sa Ateca objaví v predajnej sieti. Ateca je prvým modelom v produktovej ofenzíve značky SEAT, ktorá bude prebiehať v najbližších 18 mesiacoch. Zahŕňa celkovo štyri modely, vrátane SUV crossovera v roku 2017. Zvlášť cenné je, že tento výsledok bol dosiahnutý v roku, kedy konzorcium Euro NCAP zvýšilo počet testov, ktorým sa musí vozidlo podrobiť a tým zaviedlo sprísnené kritériá. Pri overovaní ochrany posádky sa používa niekoľko nových veľkostí a typov testovacích figurín a zvýšila sa aj náročnosť a počet testovacích metód.

Úspech modelu SEAT Ateca v testovacom programe je zásluhou vyspelých bezpečnostných systémov, ktoré sú súčasťou štandardného vybavenia a ktoré sa osvedčili ako vysoko efektívne. Nový model, kompletne navrhnutý a vyvinutý v Barcelone, má bezpečnostný systém Front Assist s funkciou City Emergency Brake a rozpoznávaním chodcov. Tento systém Euro NCAP testuje práve od roku 2016. Do hodnotenia je zahrnutý aj asistenčný systém pre udržiavanie jazdného pruhu Lane Assist.

Nové SUV značky SEAT, ktoré sa stane jej tretím pilierom popri modelových radoch Ibiza a Leon, má štandardne 7 airbagov, vrátane kolenného airbagu vodiča, ako aj napínače bezpečnostných pásov a obmedzovače sily pásov na predných aj zadných sedadlách, indikáciu zapnutých bezpečnostných pásov pre všetky sedadlá a úchyty Isofix a Top Tether pre detské sedačky na vonkajších miestach vzadu. Napínače bezpečnostných pásov predstavujú veľký benefit pre pasažierov všetkých telesných veľkostí, pretože napínač v okamihu nárazu pritiahne bezpečnostný pás k trupu a panve pripútanej osoby a tým ju lepšie zadrží - rovnako dospelú osobu ako dieťa.

Ateca, ako model reprezentujúci vstup značky SEAT do jedného z najrýchlejšie rastúcich  segmentov trhu, môže byť na želanie vybavený aj ďalšími modernými bezpečnostnými prvkami ako asistenčný systém diaľkových svetiel, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, systém na monitorovanie mŕtvych uhlov vonkajších spätných zrkadiel Blind Spot Detection a asistenčný systém pre cúvanie Rear Cross Traffic Alert, výstražný systém rozpoznania únavy vodiča, ako aj priestorový kamerový systém s výhľadom v okruhu 360°.