Výroba modelu SEAT Tarraco bola spustená vo Wolfsburgu - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

Navrhnutý a vyvinutý v Barcelone

Výroba modelu SEAT Tarraco bola spustená vo Wolfsburgu

10.17.2018

/ Vlajková loď SEAT bude schádzať z výrobnej linky vo Wolfsburgu spoločne s modelmi Volkswagen
/ Synergie v rámci výrobnej siete koncernu Volkswagen umožňujú efektívnu výrobu
/ Modelom Tarraco kompletizuje SEAT svoju rodinu SUV, ktorá už obsahuje modely Ateca a Arona

 

Wolfsburg, 17/10/2018 - Po prvý raz po 20 rokoch bude materský závod Volkswagen vo Wolfsburgu opäť vyrábať model inej značky koncernu: SEAT Tarraco. Španielske SUV, ktoré bolo navrhnuté a vyvinuté v Barcelone, využíva synergické efekty modulárnej stavebnice komponentov s priečne uloženým motorom MQB. Vo Wolfsburgu bude španielsky model schádzať z výrobnej linky spolu s modelmi Volkswagen Tiguan a Touran.

Zavedenie výroby modelov viacerých značiek zvýši vyťaženosť hlavného závodu Volkswagen. Výroba modelu Tarraco vo Wolfsburg je súčasťou Paktu pre budúcnosť, dohodnutého so zástupcami odborov koncom roka 2016. Tento pakt zahŕňa dlhodobý harmonogram na zvýšenie ekonomickej efektivity výroby a vytvára pevné základy pre budúcnosť.

Dr. Matthias Rabe, člen predstavenstva SEAT pre výskum a vývoj povedal: "Model Tarraco bol kompletne navrhnutý a vyvinutý v Španielsku značkou SEAT. Spolu s vysoko motivovaným tímom v závode Wolfsburg bol potom pripravený do sériovej výroby, a to vo veľmi krátkom čase. To ešte ďalej posilňuje tesné puto medzi značkami SEAT a Volkswagen."

Dr. Christian Vollmer, člen predstavenstva SEAT pre výrobu vysvetľuje: "SEAT Tarraco demonštruje spoluprácu medzi značkami koncernu Volkswagen zameranú na vytváranie synergii. Toto nové SUV nám umožňuje vstúpiť do nového segmentu trhu, prispeje k zvýšeniu predaja, posilní imidž našej značky a zvýši našu schopnosť vytvárať zisk."

Dr. Andreas Tostmann, člen predstavenstva Volkswagen pre výrobu dodal: "Kompetentná, celosvetovo koordinovaná výrobná sieť nášho koncernu je jedným z najvýznamnejších nástrojov na zvýšenie efektivity. SEAT Tarraco je príkladom, ako bude čoraz viac závodov koncernu Volkswagen súčasne vyrábať automobily pre jednotlivé jeho značky v budúcnosti."

Je už to piaty raz, keď hlavný závod Volkswagen vo Wolfsburgu vyrába nejaký model pre inú značku koncernu. Naposledy sa tu od konca roka 1996 do roku 1998 vyrábal malý SEAT Arosa. Predtým sa vo Wolfsburgu v rokoch 1974 až 1978 vyrábalo Audi 50, v rokoch 1994 až 1998 Audi 80 a v rokoch 1993 až 1997 Audi 100. Audi 50 bolo prakticky zhodné s modelom Volkswagen Polo prvej generácie, ktorý sa vo Wolfsburgu vyrábal od roku 1975 a v súčasnosti sa vyrába v závode Pamplona v Španielsku. Audi 50 a VW Polo boli prvé nemecké malé automobily s motorom uloženým naprieč a pohonom predných kolies. 

Svojou novou vlajkovou loďou Tarraco značka SEAT kompletizuje svoju rodinu SUV, ktorá už obsahuje modely Ateca a Arona.