CUPRA, nový sponzor Ducati na majstrovstvách sveta MotoGP - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

Vášeň pre preteky

CUPRA, nový sponzor Ducati na majstrovstvách sveta MotoGP

05.04.2018

/ Športová značka preberá štafetu od značky SEAT, ktorá doteraz sponzorovala taliansky tím na majstrovstvách sveta motocyklov
/ Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo sa pripojili k tímu CUPRA ako ambasádori a spolupracovníci pre rok 2018
/ Sponzorstvo bude mať premiéru tento víkend na Veľkej cene Španielska na Circuito de Jerez
/ CUPRA posilňuje svoju misiu prinášať novú víziu športovosti a pretekania

 

Martorell, 04/05/2018. - Univerzum značky CUPRA sa rozširuje. Nová športová značka sa práve stala novým sponzorom tímu Ducati na majstrovstvách sveta motocyklov MotoGP World Championship. Týmto CUPRA preberá štafetu od materskej značky SEAT, ktorá bola doteraz jedným zo sponzorov talianskeho tímu. Tím Ducati na MotoGP tvorí trojnásobný majster sveta Jorge Lorenzo zo Španielska a Andrea Dovizioso z Talianska, ktorý momentálne vedie v rebríčku MotoGP.

Partnerstvo medzi spoločnosťami CUPRA a Ducati zahŕňa spoluprácu pri spoločných akciách počas roka, použitie loga CUPRA na prednej časti talianskeho továrenského motocykla, ako aj na kožených kombinézach jazdcov a uniformách členov tímu. Okrem toho sa obidvaja továrenskí jazdci tímu Ducati, Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso stávajú ambasádormi španielskej značky a budú používať ako služobné vozidlo Leon CUPRA.

Ako zdôraznil riaditeľ CUPRA pre stratégiu a rozvoj podnikania Antonino Labate: "Sme veľmi radi, že sme súčasťou tohto tímu, ktorý zdieľa našu vášeň pre pretekanie. Duch a vízia CUPRA idú preniknúť do seriálu majstrovstiev sveta MotoGP v spolupráci s Ducati, so značkou, s ktorou vyznávame spoločné hodnoty ako dizajn, vášeň, nekonformnosť a najmä oddanosť inováciám a technológiám."

Paolo Ciabatti, športový riaditeľ Ducati Corse: "Spôsobuje nám veľkú radosť spolupracovať so španielskym výrobcom automobilov už v druhom roku za sebou, teraz v novom športovom drese CUPRA. Obidvaja jazdci nášho tímu Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo budú pokračovať v zviditeľňovaní tohto inovatívneho športového partnerstva v úlohe ambasádorov značky CUPRA a v spolupráci na pretekárskej trati i mimo nej."

Tohtoročné majstrovstvá sveta motocyklov MotoGP odštartovali pod nočnou oblohou v Katare 18. marca a končia sa vo Valencii 18. novembra. Aktuálny kalendár zahŕňa celkovo 19 pretekov, čo je o jedny viac ako v minulom roku. Pribudla veľká cena Thajska na okruhu Buriram. Preteky Grand Prix sa konajú v 15 rozličných štátoch na piatich kontinentov a sledujú ich priamo na tratiach celého sveta vyše 2 milióny divákov.