CUPRA – nová značka pod krídlami SEATu - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

Jedinečnosť, elegancia a výkonnosť

CUPRA – nová značka pod krídlami SEATu

02.23.2018

/Exkluzívne podujatie ako oficiálny štartovný výstrel pre novú značku CUPRA
/ Cieľom je "zdvojnásobenie odbytu v priebehu najbližších štyroch až piatich rokov"
/ Prezentácia prvého modelu novej značky

 

Barcelona, 22.02.2018 - Odštartované! V rámci exkluzívneho podujatia v Barcelone SEAT oficiálne odštartoval novú značku CUPRA, ktorá sa má s vlastnou identitou integrovať do spoločnosti. Ďalším vrcholom podujatia v katalánskej metropole bolo predstavenie modelu CUPRA Ateca* (spotreba paliva, mesto: 8,9 l/100 km, mimo mesta: 6,3 l/100 km, kombinovaná: 7,3 l/100 km; emisie CO2, mesto 202 g/km, mimo mesta: 143 g/km, kombinované: 165 g/km) - prvého modelu novej značky.

CUPRA, skratka zo slov "Cup Racer", bola vždy výrazom ultimatívnej športovosti a je predurčené aby nadchýnala milovníkov automobilov na celom svete. Meno CUPRA reprezentuje jedinečnosť, eleganciu a výkonnosť. Dozrel čas na zavedenie neobyčajnej značky pre neobyčajných ľudí.

CUPRA bude teraz vedená ako samostatná značka, ktorá bude spolu so značkou SEAT vyvíjať nové modely - s pevným odhodlaním nezávisle rásť. Týmto krokom získava značka osobitnú oblasť s približne 260 vybranými predajcami SEAT v celej Európe.

"CUPRA je veľkou šancou pre SEAT, pre našich zákazníkov a pre rozvoj predaja," povedal Luca de Meo, predseda predstavenstva SEAT, S.A. "Za celý projekt vďačíme hlbokej túžbe rozličných ľudí, ktorí hľadali možnosti, zaujímavé aj pre iných fanúšikov automobilov."

Nová značka bude súčasťou spoločnosti SEAT, S.A. rovnako ako ostatné 100-percentné dcérske spoločnosti ako napríklad SEAT Metropolis:Lab Barcelona. Takýmto usporiadaním chce spoločnosť SEAT diverzifikovať svoje oblasti podnikania a vyvíjať nové modely, ktoré budú prinášať zisk pre celkový hospodársky výsledok.

SEAT je jednou z najrýchlejšie rastúcich značiek v Európe, preto je aktuálny termín najlepším momentom pre uvedenie novej značky. Okrem toho bude CUPRA zastrešovať celú oblasť automobilového športu - oblasť, ktorá bola doteraz v kompetencii SEAT Sport a teraz bude priamo integrovaná do novej značky.

Logo CUPRA, ktoré bolo odhalené pred niekoľkými týždňami, svojou symbolikou pripomína indiánsky kmeňový znak a reprezentuje hodnoty, ktoré chce nová značka sprostredkúvať: vášeň, precíznosť, rozhodnosť a odvahu.

Wayne Griffiths, člen predstavenstva SEAT pre predaj a marketing, zdôraznil: "Náš cieľ pre značku CUPRA je zdvojnásobenie predaja v priebehu najbližších štyroch až piatich rokov a koncentrácia nášho obchodného modelu na štyri hlavné piliere: predaj, partnerstvá, závodenie a produkt."

Silné partnerstvá
Aby značka zvýraznila svoju angažovanosť pre dizajn, vášeň, najvyššiu kvalitu a individualizáciu, vstúpila CUPRA do partnerských vzťahov s malými ateliérmi a dielňami, ktoré budú vyvíjať exkluzívne produkty v limitovaných sériách ako napríklad L.G.R., TRAKATAN a FABIKE.

CUPRA spolupracuje aj s DAINESE, NINCO a ostatnými značkami, ktoré reprezentujú závodenie, technológie a inovácie.

CUPRA Ateca - prvý model značky
Výkonná ikona: CUPRA Ateca je SUV, ktoré ohlasuje začiatok novej éry a perfektne sa hodí pre zavedenie novej značky. Je to jedinečný model vo svojom segmente, ktorý bol doteraz vyhradený značkám premium.

Meno CUPRA od nepamäti predstavuje pôsobivú harmóniu pôžitku z jazdy a spôsobilosti na každodenné používanie. Máloktorá iná značka môže poskytnúť precíznosť a športovosť modelu CUPRA a súčasne ponúknuť vozidlo, ktoré sa hodí na vozenie detí do školy, rodinné nákupy alebo cestovanie s množstvom batožiny - a to všetko pri najvyššom komforte jazdy. Nová CUPRA Ateca kombinuje elegantný a dynamický dizajn s priestrannou kabínou a veľkým batožinovým priestorom.

"CUPRA Ateca predstavuje neprekonateľnú všestrannosť. Je jedinečným modelom vo svojom segmente: s výkonom 221 kW (300 k), pohonom všetkých kolies 4Drive a 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou je najlepším príkladom perfektnej harmónie športového charakteru, pôžitku z jazdy a každodennej využiteľnosti," povedal Dr. Matthias Rabe, člen predstavenstva SEAT, S.A. pre výskum a vývoj.

Nový benzínový štvorvalec 2.0 TSI modelu CUPRA Ateca dosahuje výkon 221 kW (300 k). Ide o jeden z najmodernejších motorov na trhu, ktorý je vybavený filtrom tuhých častíc a spĺňa najnovšie emisné normy. Motor má energický zvuk a štandardne sa kombinuje s novovyvinutou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG, ktorá bola optimalizovaná pre rýchlejšie, mäkšie a precíznejšie radenie. Prevodovka umožňuje dosahovať vysokú jazdnú dynamiku pri zachovaní priaznivej spotreby paliva a nízkych hodnôt emisií.

CUPRA Ateca má sériovo systém pohonu všetkých kolies 4Drive, jeden z najbezpečnejších a najmodernejších systémov svojho druhu. 4Drive analyzuje v reálnom čase adhézne podmienky, ako aj rýchlosť vozidla, otáčky jednotlivých kolies, polohu volantu, spôsob jazdy vodiča alebo zvolený jazdný režim a podľa toho adaptívne rozdeľuje krútiaci moment na kolesá. Systém pohonu 4Drive so svojimi piatimi jazdnými režimami poskytuje optimálnu funkciu v rozličných podmienkach. Vodič môže prepínať režimy Normal, Sport, Individual, Snow, Off-Road a prirodzene CUPRA. Pri režime CUPRA sa mení aj zvuk výfukovej sústavy a tlmiče pruženia s adaptívnou reguláciou DCC sa nastavia pre maximálnu jazdnú dynamiku.

Dizajn: výrazné a pôsobivé detaily
CUPRA Ateca boduje aj svojim pôsobivým vonkajším vzhľadom. Na prednej časti je v hornej maske chladiča s voštinovou štruktúrou mriežky nové logo CUPRA. V spodnom otvore na vstup vzduchu v nárazníku so špecifickým dizajnom je nápis CUPRA v matnom hliníku.

Pri vonkajšom dizajne modelu CUPRA Ateca dominujú lesklé čierne detaily: lišty strešného nosiča, vonkajšie spätné zrkadlá, rámy okien, disky kolies, maska chladiča, predný a zadný difúzor, ako aj spojler okolo zadného okna. Exkluzívnu osobnosť vozidla zvýrazňujú ďalšie prvky ako uvítacie osvetlenie, ktorá premieta logo a nápis CUPRA na zem. Výkonná brzdová sústava s čiernymi brzdičmi, športový zadný nárazník, logo CUPRA medenej farby na dverách batožinového priestoru, dva páry koncoviek výfuku okolo zadného difúzora a exkluzívne 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s logom CUPRA zvýrazňujú športový a elegantný vzhľad tohto jedinečného a dynamického SUV. Na výber je šesť farieb laku karosérie: Energy Blue, Velvet Red, Brilliant Silver, Rodium Gray, Magic Black a Nevada White.

V interiéri sú výplne dverí čalúnené alcantarou, na dekoračných lištách na prahoch dverí je osvetlené logo CUPRA. Aj sedadlá sú čalúnené čiernou alcantarou so sivými stehmi, bočné časti sedadiel sú potiahnuté kožou s karbónovým efektom. Sivé stehy má aj poťah športového multifunkčného koženého volantu a voliaca páka prevodovky DSG. Pedále majú hliníkové vyhotovenie, ovládacie prvky automatickej klimatizácie a stredová konzola majú lesklé čierne vyhotovenie. Logo CUPRA sa opakuje na volante, rohožkách, kľúči vozidla a uvítacej obrazovke multimediálneho systému.

Štandardné vybavenie modelu CUPRA Ateca sa orientuje podľa troch hlavných princípov: technológia, dizajn a bezpečnosť. Preto obsahuje nasledujúce systémy: odomykanie a štartovanie bez kľúča, priehradku na bezkontaktné nabíjanie mobilného telefónu, anténny zosilňovač GSM, priestorový kamerový systém so záberom 360 stupňov, navigačný systém s dotykovým displejom 20,3 cm (8 palcov), ako aj adaptívny podvozok DCC, digitálny združený prístroj a parkovací asistent.

Lahôdkami v ponuke prvkov vybavenia na želanie sú napríklad komplet Performance Pack s brzdami Brembo zväčšeného priemeru, karbónový dizajnový komplet na karosériu (zadný nárazník a kryty spätných zrkadiel), karbónový komplet do interiéru (karbónový prístrojový panel) a kožené sedadlá. Exkluzívne škrupinové sedadlá CUPRA budú k dispozícii od polovice roka 2019.

Vďaka svojmu nízkemu ťažisku a podvozku s adaptívnymi tlmičmi a progresívnym riadením s elektromechanickým posilňovačom má nový model CUPRA Ateca fantastické jazdné vlastnosti a mimoriadnu dynamiku: z 0 na 100 km/h zrýchľuje za iba 5,4 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 245 km/h.

Aj keď sú SUV v súčasnosti v trende a tešia sa neustále rastúcej obľube, momentálne nie je na trhu nijaký iný model, porovnateľný s CUPRA Ateca. Preto nová značka ako prvý pilier uzavrie medzeru medzi športovými modelmi SEAT a automobilovým športom.

CUPRA TCR
CUPRA TCR bude prvým pretekárskym špeciálom značky a v sezóne 2018 bude štartovať v seriáli pretekov cestovných automobilov na okruhoch TCR. Na prednej a zadnej časti má nová CUPRA TCR logo CUPRA v oficiálnej charakteristickej medenej farbe, nárazníky, volant, kapota a škrupinové sedadlo líšia od normálneho modelu CUPRA. Softvér riadiacej jednotky prepĺňaného motora bol adaptovaný v súlade s technickými predpismi TCR pre sezónu 2018.

Budúce projekty
Na exkluzívnom podujatí v Barcelone nová značka predstavila dizajnové štúdie CUPRA Ibiza a CUPRA Arona aby demonštrovala silu nového svetu CUPRA. Aj keď tieto automobily neboli ešte potvrdené ako súčasť sortimentu CUPRA, výrazné dizajnové štúdie demonštrujú potenciál novej značky v oblasti dizajnu a technológie a ukazujú možnosti rozšírenia prvkov CUPRA do ďalších segmentov.

CUPRA
CUPRA je mimoriadna značka pre mimoriadnych ľudí, ktorá bude nadchýnať zákazníkov, preferujúcich rovnaké hodnoty: jedinečnosť, eleganciu a výkon. Milovníci automobilov môžu teraz dať svoju dôveru značke, ktorá splní ich očakávania. Okrem zavádzania nových modelov bude CUPRA pokračovať aj v tradícii automobilového športu účasťou v seriáli TCR. Svet CUPRA vyžaruje energiu a zákazníci ho budú môcť zažiť v sieti vyše 260 špeciálne vybraných predajcov v celej Európe, kde si bude získavať nových fanúšikov.