Slovensko už čoskoro zachváti tanečná horúčka - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

SEAT partnerom filmu

Slovensko už čoskoro zachváti tanečná horúčka

01.26.2018

Známa tanečná skupina The Pastels spolu s Benom Cristovaom mieri do kín.

Mesto Poprad sa uplynulý víkend roztancovalo. Hip-hopové a street dance choreografie predviedli nielen známi tanečníci zo skupiny The Pastels, ale aj herci Mária Havranová či Ondrej Hraška. Nechýbal ani populárny spevák, tanečník, skladateľ a moderátor Ben Cristovao. Ich výsledok si môžete čoskoro pozrieť v strhujúcom filme BACKSTAGE, ktorý príde do slovenských kín už v marci.

Posledné klapky filmu padli v piatok práve v Poprade, kde štáb pod vedením režisérky Andrey Sedláčkovej nakrúcal poslednú tanečnú scénu. Tá má podčiarknuť celkovú emóciu filmu a divákov nielen roztancovať, ale aj skvelo naladiť.

Choreograf Miňo Kereš, ktorý mal v celom filme na starosti práve tanečnú zložku, hovorí, že tanec má na Slovensku svoje miesto a ľudia pozitívne reagujú na talentovaných ľudí, ktorí zasvätili svoj život tomuto umeniu. "Som presvedčený, že práve takýchto tanečníkov máme v našom filme - dali do toho všetko a preto si zaslúžia podporu. Samozrejme, aj celý dej filmu je strhujúci, preto sa oplatí prísť naň pozrieť," dodáva. Na mysli má pritom nielen profesionálnych tanečníkov z The Pastels, ale aj hercov Máriu Havranovú a Ondreja Hrašku, ktorí sa vo filme stali súčasťou tanečnej skupiny West Coast Crew, kvôli čomu museli zvládnuť udržať tempo s profi tanečníkmi a naučiť sa nejednu náročnejšiu choreografiu.

Súčasťou záverečného nakrúcania sa stal aj obľúbený spevák a moderátor Ben Cristovao, ktorý si vo filme zahral porotcu tanečnej súťaže. Film čakajú už len posledné úpravy, diváci si ho budú môcť v kinách pozrieť už 15. marca. "Bola naozaj radosť pracovať s celým štábom, ktorý bol nesmierne obetavý, príjemný a všetci jeho členovia oplývali mimoriadnym talentom," hodnotí nakrúcanie režisérka Andrea Sedláčková.