SEAT predstaví súčasnosť a budúcnosť automobilu na Mobile World Congress 2018 - Novinky - O značke Seat - SEAT | SEAT

Odpočítavanie sa začalo

SEAT predstaví súčasnosť a budúcnosť automobilu na Mobile World Congress 2018

01.25.2018

/ SEAT bude prezentovať inovácie v oblasti Easy Mobility, svojej stratégii vývoja mobility budúcnosti
/ Jednou z najčerstvejších noviniek je SEAT Simulator, umožňujúci individualizovateľný náhľad na interakciu automobilov, vodičov a okolia v budúcnosti
/ Na kongrese SEAT oznámi dohodu o integrácii s jednou s najpopulárnejšou aplikáciou z oblasti zábavy a na tlačovej konferencii oznámi ďalšie iniciatívy
/ Na základe dohody, podpísanej s mobilným operátorom Telefónica, obidve spoločnosti na podujatí predstavia svoj úvodný partnerský projekt
/ Spoločnosť zorganizovala aj stretnutia vrcholových manažérov SEAT a reprezentantov popredných technologických spoločností vo formáte speed datingu

 

Barcelona, 25/01/2018. - - SEAT sa zúčastní na podujatí Mobile World Congress 2018, konanom v dňoch 26.2 - 1.3 2018 v Barcelone s celým portfóliom produktov z oblasti konektivity. Tento rok to bude už štvrtý rok za sebou, čo sa SEAT zúčastní na tomto vrcholovom celosvetovom podujatí v oblasti mobilných technológií. Španielska značka predstaví svoje najnovšie riešenia a výdobytky z oblasti Easy Mobility - svojej stratégie pre vývoj mobility budúcnosti. Plne individualizovateľný SEAT Simulator, ktorý je prvou iniciatívou v rámci spolupráce s domácim nadnárodným mobilným operátorom Telefónica, funkčná štúdia SEAT Leon Cristobal, integrácia služby Amazon Alexa a ďalšieho zábavného systému budú hlavnými exponátmi SEAT na kongrese. Okrem toho značka usporiada sériu rýchlych stretnutí medzi svojimi vrcholovými manažérmi a reprezentantmi popredných technologických spoločností.

 

"SEAT pokračuje v posilňovaní svojich väzieb k mestu a chce prispieť ku konsolidácii Barcelony ako svetového hlavného mesta mobilných technológií. Mobile World Congress je v súčasnosti celosvetovo najvýznamnejším technologickým podujatím a SEAT bude aj tento rok prezentovať inovácie, ktoré majú šancu vytvoriť trendy a definovať budúcnosť mobility," povedal Luca de Meo, predseda predstavenstva SEAT, S.A., ktorí prikladá veľký význam podujatiu z hľadiska budúcej orientácie. "Lídri technologických spoločností sa zúčastnia kongresu a my chceme vytvoriť synergie so spoločnosťami, ktoré budú propagovať našu pozíciu ako referencie v oblasti digitalizácie vozidiel," dodal Luca de Meo.

V rozličných oblastiach, vyčlenených pre SEAT na výstavisku v Barcelone, značka predstaví svoje výdobytky v oblasti aktuálnej a budúcej konektivity. V hlavnej zóne bude vystavený pôsobivý simulátor, ktorý bude zvýrazňovať víziu komplexnej digitalizácie, vyvíjanej značkou. Prostredníctvom SEAT ID si používateľ môže nakonfigurovať svoju identitu a tým adaptovať simulátor podľa svojich potrieb a požiadaviek, získať prístup k digitálnemu obsahu značky a naplánovať si optimálny spôsob jazdy v meste. Za volantom simulátora si návštevníci budú môcť vyskúšať, aká môže byť jazda v budúcnosti. Tento zážitok bude plne individualizovaný a interaktívny, využívajúc najnovšie výdobytky v oblasti konektivity a jazdy, na ktorých SEAT momentálne pracuje.

Ďalšou atrakciou expozície SEAT na Mobile World Congress 2018 bude funkčná štúdia SEAT Leon Cristobal, ktorá bola vyvinutá s cieľom znížiť riziko dopravných nehôd v mestskom prostredí na nulu. Štúdia 'strážneho anjela' na kolesách, ktorá vzbudila veľký pozornosť na výstave Smart City Expo koncom minulého roka, obsahuje vyše 15 bezpečnostných asistenčných funkcií, prispievajúcich k zníženiu hlavných príčin dopravných nehôd ako sú nepozornosť, únava, prekročenie rýchlosti alebo jazda pod vplyvom alkoholu.

 

SEAT, opäť raz priekopník v oblasti integrácie interaktívnych riešení

Aj oblasť asistenčných a zábavných systémov bude hrať významnú rolu v expozícii SEAT. Počas kongresu sa budú môcť návštevníci zoznámiť s integráciou hlasového asistenta Alexa spoločnosti Amazon v automobile SEAT Ateca. SEAT je prvým automobilovým výrobcom, ktorý ponúka tento prvok v Európe. Hlasový asistent umožňuje optimálne využiť čas strávený vo vozidle napríklad vybavovaním osobnej agendy, vyhľadávaním bodov záujmu alebo zoznámením sa s najaktuálnejšími správami.

Okrem toho značka SEAT využije svoju účasť na kongrese aj na prezentáciu partnerstva s jedným z najpopulárnejších zábavných systémov na svete. Tým sa SEAT opäť stáva prvým automobilovým výrobcom, ktorý integruje tento systém do svojich vozidiel. Počas prvého dňa kongresu - 26. februára - Luca de Meo na tlačovej konferencii oznámi ďalšiu významnú informáciu, týkajúcu sa značky.

Príspevok značky k digitalizácii bol nedávno odmenený cenou "Connected Car 2017" v kategórii priekopníkov, organizovanou nemeckými magazínmi Auto Bild a Computer Bild. Táto cena sa udeľuje každoročne za najlepšie inovácie v oblasti digitálnej konektivity automobilu. Cenu prevzali Leyre Olavarria, šéfka oddelenia Connected Car značky SEAT a Fabian Simmer, zmocnenec pre digitalizáciu 9. januára na veľtrhu Consumer Electroics Show (CES) v Las Vegas.

Hľadanie nových strategických partnerstiev

Mobile World Congress sa etabloval ako podujatie, na ktorom sa prezentujú najinovatívnejšie technologické projekty na medzinárodnej scéne. V tomto duchu, ako aj s ambíciou pokračovať v budovaní svojej pozície ako priekopníka v oblasti konektivity, SEAT naplánoval počas kongresu harmonogram stretnutia s vedúcimi osobnosťami technologických spoločností. Tieto stretnutia majú formát speed datingu medzi vrcholovými manažérmi SEAT a zástupcami veľkých technologických spoločností s cieľom nájsť nové partnerstvá a spolupráce, ktoré by značke pomohli dosiahnuť ďalší pokrok v oblasti konektivity vozidiel a umelej inteligencie.

V tomto kontexte partnerstva s veľkými spoločnosťami v oblasti technológií SEAT a Telefónica predstavia svoj prvý prelomový projekt na propagáciu digitalizácie v automobilovom priemysle prostredníctvom vývoja inovatívnych iniciatív. Jedným z predstavených kľúčových projektov bude iniciatíva, skúmajúca technológiu Blockchain - distribuovanú decentralizovanú databázu - a jej aplikáciu v dodávateľskom reťazci automobilového priemyslu, umožňujúcu zaručiť dosledovateľnosť a presnosť transakcií uskutočňovaných rozličnými partnermi.

SEAT na strane talentov a prelomových návrhov

Ambicióznu prezenciu SEAT na aktuálnom ročníku Mobile World Congress bude dopĺňať účasť značky v 4YFN, pracovnej sieťovej platforme, ktorú propaguje Mobile World Capital Barcelona a ktorá spája startupy, investorov, verejné inštitúcie a veľké spoločnosti. SEAT sa na kongrese zameria na pritiahnutie talentov a profesionálov do digitálneho prostredia. Okrem toho výkonný tím spoločnosti uskutoční stretnutia s rozličnými zúčastnenými startupmi s cieľom identifikovať možné prelomové projekty pre zdokonalenie digitálneho ekosystému spoločnosti.

Kým 4YFN sa uskutoční s cieľom pokračovať v propagácii projektov Smart Factory, SEAT prezentuje aj otvorenú súťaž v inováciách pre startupy s cieľom poskytnúť riešenia pre procesy v rámci štvrtej priemyselnej revolúcie (Industry 4.0).