Bezpečnosť

Taká samozrejmá, ako že ráno vyjde slnko

Očakávajte nový svet bezpečnostných systémov. Pokrokový. Asistujúci. Automatický. Objavute nový SEAT Leon.

Asistenčné systémy

Podporujú vás všade

Kombinácia asistenčných systémov zabezpečuje vašu bezpečnosť. Od chvíle, keď sa pohnete z parkovacieho miesta, cez prejazdy zákrutami dokonca v prípade núdze - ponúkame vám komplexnú ochranu.

Predvídavý adaptívny tempomat ACC

Vždy o krok vpred

Adaptívny tempomat ACC predvída nebezpečenstvo na ceste pred vami pomocou predného radaru. Či už je to vozidlo radiace sa do jazdného pruhu pred vás alebo riskantná zákruta, do ktorej vchádzate príliš rýchlo, váš Leon je vždy pripravený spomaliť. Systém využíva kamery na reguláciu rýchlosti a navigačný systém na analýzu zákrut a obmedzení rýchlosti.

Blind Spot Detection

Vyrazte. Máte zelenú

Senzor mŕtveho uhla detekuje prichádzajúce vozidlá mimo vášho zorného poľa až do vzdialenosti 70 metrov. Systém vás tiež upozorní na možnú kolíziu aj pri vystupovaní.

Travel Assist

Viac cestujte. Menej riaďte

Travel Assist umožňuje poloautomatickú jazdu v celom rozsahu rýchlostí. Tiež vás včas upozorňuje na práce na ceste, spomaľovače a veľa ďalších situácií.

Bezpečnosť na prvom mieste

Bezstarostne a bezpečne

Exit Assist

Cúvate z parkovacieho miesta? Systém vás vizuálne a akusticky upozorní na približujúce sa vozidlo. Ak je to nutné, automobil zastaví.

Proaktívna ochrana cestujúcich "Pre-Crash"

Pomocou senzorov a zadných radarových systémov pripraví asistenčný systém vozidlo a jeho cestujúcich na potenciálnu kolíziu, napríklad pritiahnutím bezpečnostných pásov a zatvorením okien.

Narrow Assist

Máte dostatočný priestor? Asistent priblíženia monitoruje pri prejazde zúženým priestorom obe strany vášho vozidla a upozorní vás, keď tam začne byť tesno.

Emergency Assist 3.0

Váš záchranca v núdzi

Ak systém zaregistruje, že vodič nereaguje, vozidlo autonómne prevezme kontrolu nad riadením: Zapne výstražné svetlá, udržiava vozidlo v jazdnom pruhu a spomaľuje ho až do zastavenia.

Airbagy

Skvelé a tlmiace náraz

Bezpečnosť, na ktorú sa môžete spoľahnúť: Systém airbagov v modeli SEAT Leon je navrhnutý tak, aby vás chránil v akejkoľvek situácii, pri akomkoľvek uhle.

Ďalšie informácie o novom modeli SEAT Leon?