Nový SEAT Leon - Bezpečnosť | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Môžete byť pokojný

V novom modeli SEAT Leon sa budete cítiť bezpečne vďaka technickým systémom, ako sú napríklad systém rozpoznania chodcov a asistent pre jazdu v dopravnej zápche. Všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste boli pokojný počas každej jazdy.

ASISTENT PRE JAZDU V DOPRAVNEJ ZÁPCHE

Koniec so stresom, začnite si vychutnávať život

V novom modeli SEAT Leon vám dopravná zápcha ponúka príležitosť na relax. Asistent pre jazdu v dopravnej zápche odhadne vzdialenosť k vozidlu pred vami a reguluje zrýchlenie a spomalenie vozidla.

Systém rozpoznania chodcov

Vždy pripravený na prekvapenie

Ďalší pár očí navyše sa nikdy nemýli. Systém rozpoznania chodcov zaregistruje prechádzajúcich chodcov na ceste a akusticky a vizuálne vás na nich upozorní ešte predtým, ako automaticky aktivuje brzdy.

EMERGENCY ASSIST

Postará sa o vás

V novom modeli SEAT Leon môžete relaxovať s vedomím, že systém Emergency assist zasiahne v momente, keď už vy nie ste schopný. Systém automaticky aktivuje brzdy, aby vás upozornil na to, že nereagujete a v prípade, že stále nereagujete, vozidlo úplne zastaví.

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

S otvorenými očami

Aktívny životný štýl je plný vzrušenia, ale môže byť aj únavný. Vy si však nemusíte robiť starosti, pretože počas jazdy vás tento systém sleduje a odporučí vám urobiť si prestávku, keď u vás zaregistruje únavu.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT (ACC)

Výnimočný systém

Nastavte si konštantnú rýchlosť a užite si vašu každodennú jazdu. Adaptívny tempomat sa postará o akceleráciu a spomalenie vozidla vzhľadom na premávku. Vy môžete zložiť chodidlo z pedála akcelerátora a uvoľniť sa.

ŠPECIÁLNA VÝBAVA

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

ASISTENT ZACHOVANIA JAZDNÉHO PRUHU

Asistent zachovania jazdného pruhu vám pomocou sledovania jazdných pruhov pomáha predchádzať dopravným nehodám. V momente, keď zaregistruje, že vozidlo opúšťa svoj jazdný pruh bez toho, aby vodič zapol smerové svetlo, upozorní vás na to akustickým a optickým signálom a jemne zasiahne do riadenia. Určitým spôsobom predstavuje vášho osobného ochrancu na cestách.

ASISTENT DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Táto funkcia reaguje automaticky na rôzne svetelné pomery a zabezpečí to, aby ste vozidlá v opačnom smere neoslňovali vašimi svetlometmi. Poskytuje optimálne osvetlenie cesty a maximálny možný dosah svetiel. Bonus tohto systému spočíva v tom, že nemusíte prepínať medzi stretávacími a diaľkovými svetlami na miestach s hustou premávkou a môžete sa venovať riadeniu vozidla.

SYSTÉM PRE ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Tento praktický systém rozpozná prostredníctvom kamery dopravné značky a túto informáciu zobrazí na displeji. Aj keď je situácia neprehľadná, vy máte všetko vo výhľade.