Technológie - Leon X-PERIENCE | SEAT
TECHNOLÓGIE

Moderný bádateľ

Nechajte najmodernejšiu techniku, aby vás zabavila, kým budete objavovať nové cesty. Vďaka komfortným technológiám, ako napríklad priehradka pre indukčné nabíjanie a systém bezkľúčového prístupu a štartovania "Kessy keyless entry & go" sa môžete uvoľniť a užívať si objavovanie ešte neobjaveného.

INDUKČNÉ NABÍJANIE

Život bez káblov

Koniec zamotaným káblom. Vďaka indukčnému nabíjaniu môžete byť na cestách celý deň a nemusíte si robiť starosti s tým, že sa vám telefón vybije.

Full Digital Cockpit

Digitálny združený prístroj

Všetky informácie, ktoré potrebujete, pred vami a sústredené. V plne digitálnom prístrojovom paneli je všetko, čo potrebujete, priamo tam, kde to potrebujete. Plne digitálny prístrojový panel, ktorý má vďaka najnovšej generácii 10,2 palcového LCD displeja veľmi ostrý obraz, zabraňuje rozptýleniu, takže sa môžete sústrediť na jazdu.

Viac o Full Digital Cockpit

PREPNÚŤ DISPLEJ

PREPNÚŤ DISPLEJ

Full Digital Cockpit

Digitálny združený prístroj

Všetky informácie, ktoré potrebujete, pred vami a sústredené. V plne digitálnom prístrojovom paneli je všetko, čo potrebujete, priamo tam, kde to potrebujete. Plne digitálny prístrojový panel, ktorý má vďaka najnovšej generácii 10,2 palcového LCD displeja veľmi ostrý obraz, zabraňuje rozptýleniu, takže sa môžete sústrediť na jazdu.

Viac o Full Digital Cockpit

KESSY

Obe ruky voľné!

Keď sa chystáte na ďalšie dobrodružstvo, máte vždy obe ruky plné tašiek, ? Prostredníctvom systému KESSY, bezkľúčového prístupu a štartovania, odomknete váš SEAT Leon X-PERIENCE bez použitia kľúča.

PARKOVACIE ASISTENČNÉ SYSTÉMY

Dokonalá presnosť

PARKOVACIA KAMERA

Ktorý vodič by si neželal, mať oči aj vzadu. Nový SEAT Leon X-PERIENCE má druhé najlepšie riešenie v podobe parkovacej kamery. Tá sa postará o to, aby vám neušlo nič, čo sa deje za vašim vozidlom.

PARKOVACIE SENZORY VPREDU & VZADU

Parkovacie senzory vpredu a vzadu vás akustickým signálom upozornia na to, že sa približujete k prekážke.

PARKOVACIE SENZORY VZADU

Vždy je dobré vedieť, či je vozidlo v správnej polohe. Pomôže vám pritom kontrola vzdialenosti od prekážky vzadu. Zabezpečí to, aby ste si vždy udržali perfektný odstup, bez ohľadu na to, čo sa nachádza za vašim vozidlom.

POHON VŠETKÝCH KOLIES

Opustite asfaltové cesty

Vďaka jednému z najmodernejších a najefektívnejších systémov pohonu všetkých kolies na svete má SEAT Leon X-PERIENCE všetko pod kontrolou, čokoľvek vás čaká na ceste. Spojka Haldex piatej generácie, pohon všetkých kolies reaguje bezprostredne na každú jazdnú situáciu a poskytne vám lepšiu priľnavosť a obratnosť bez ohľadu na jazdné podmienky.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PLUS

Vyhľadáva nové cesty

Navigačný systém Plus disponuje systémom infotainment s 8" displejom a neustále vám poskytuje najaktuálnejšie informácie o trase, aby ste našli správnu cestu. Niekedy, keď zablúdite, objavíte veľa nových ciest, ale vždy je dobré vedieť, ako sa môžete vrátiť späť.

EXTRA VÝBAVA

Skvelé systémy

PREVODOVKA DSG

Komfort automatickej prevodovky v kombinácii s obratnosťou manuálnej. S prevodovkou DSG si užijete jemné radenie rýchlostných stupňov, čo znamená, že stratíte minimum krútiaceho momentu.

DAŽĎOVÝ & SVETELNÝ SENZOR

Dažďový senzor rozpozná, keď prší a automaticky zapne stierače. SEAT Leon X-PERIENCE je pripravený bez ohľadu na to, aké je počasie.

 

ELEKTRONICKÁ PARKOVACIA BRZDA

Maximálny komfort. Stačí stlačiť tlačidlo a váš SEAT Leon X-PERIENCE je pripravený rovnako ako vy.

FULL LINK TECHNOLÓGIA

Zabaví vás, kamkoľvek cestujete

V modeli SEAT Leon X-PERIENCE môžete váš smartfón pripojiť k systému vášho vozidla pomocou operačných systémov Apple Car Play™, Android Auto™ alebo Mirror Link™, podľa toho aké zariadenie vlastníte. Pri každom dobrodružstve môžete byť pripojený k internetu.

SEAT DRIVE PROFILE

V správnom pruhu

V modeli SEAT Leon X-PERIENCE máte všetko pod kontrolou. Na výber máte režimy jazdy Eco, Comfort, Normal, Sport a Individual. Vďaka nim si môžete byť istý, že všetko ide tak, ako chcete, bez ohľadu na to, ako ďaleko sa nachádzate od bežných ciest.

 

Informácie pre spotrebiteľov o spotrebe paliva a emisiách CO2: Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schvaľované podľa celosvetovo harmonizovanej skúšobnej metódy pre osobné vozidlá a ľahké úžitkové vozidlá (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) - novej, realistickejšej metódy testovania spotreby paliva a emisií CO2. WLTP nahradí od 1. septembra 2018 nový európsky jazdný cyklus (NEDC) - súčasnú testovaciu metódu. Počas tejto prechodnej fázy k WLTP sa musia uvádzať aj hodnoty zistené podľa NEDC. Z dôvodu realistickejších skúšobných podmienok sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty merané podľa NEDC.

Viac informácií o štandarde WLTP.