Bezpečnosť - Leon X-PERIENCE | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Perfektný spoločník

Vďaka technológiám, ako napríklad systém rozpoznania chodcov a systém pre jazdu v dopravnej zápche v modeli SEAT Leon X-PERIENCE sa môžete pustiť do akéhokoľvek dobrodružstva a pritom sa cítiť bezpečne. Najmodernejšia technika vám zabezpečí to, že ísť kamkoľvek.

ASISTENT PRE JAZDU V DOPRAVNEJ ZÁPCHE

Koniec so stresom

Počas jazdy v dopravnej zápche môžete vy relaxovať a váš Leon X-PERIENCE s funkciou Stop&Go vám pomôže sa z nej plynule dostať.

OCHRANA CHODCOV

Pozor!

Mať k dispozícii niekoľko očí navyše, nie je nikdy na škodu. Na želanie dodávaný systém pre monitorovanie priestoru pred vozidlom "Front Assist vrátane funkcie núdzového brzdenia "City emergency braking" v modeli Seat Leon X-PERIENCE rozpozná, keď niekto prechádza pre vaším autom a po upozornení signálom automaticky aktivuje brzdy.

 

ASISTENT DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Vždy dokonalé svetlo

ZMENIŤ SVETLO

Táto funkcia automaticky reaguje na rôzne svetelné pomery a zabezpečí to, aby ste vozidlá v opačnom smere neoslňovali vašimi svetlometmi. Poskytuje optimálne osvetlenie cesty a maximálny možný dosah svetiel. Bonus tohto systému spočíva v tom, že nemusíte prepínať medzi stretávacími a diaľkovými svetlami na miestach s hustou premávkou a môžete sa venovať riadeniu vozidla.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT (ACC)

Nastaviť a uvoľniť sa

Dajte nohu z pedála akcelerátora dole a uvoľnite sa. Nový Seat Leon X-PERIENCE bude dávať pozor, keď automobil akceleruje a brzdí, a pritom neustále udržiava konštantnú, bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami. Adaptívny tempomat, dodávaný na želanie, vám ponúka väčší komfort pri jazde.

EMERGENCY ASSIST

Postará sa o vás

V novom modeli SEAT Leon X-PERIENCE môžete relaxovať s vedomím, že systém Emergency assist zasiahne v momente, keď už vy nie ste schopný. Systém automaticky aktivuje brzdy, aby vás upozornil na to, že nereagujete a v prípade, že stále nereagujete, vozidlo úplne zastaví.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

S nimi jazdíte uvoľnene

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

Aktívny životný štýl je plný vzrušenia, ale môže byť aj únavný. Vy si však nemusíte robiť starosti, pretože počas jazdy vás tento systém sleduje a odporučí vám urobiť si prestávku, keď u vás zaregistruje únavu.

ASISTENT ZACHOVANIA JAZDNÉHO PRUHU

Asistent zachovania jazdného pruhu vám pomocou sledovania jazdných pruhov pomáha predchádzať dopravným nehodám. V momente, keď zaregistruje, že vozidlo opúšťa svoj jazdný pruh bez toho, aby vodič zapol smerové svetlo, upozorní vás na to akustickým a optickým signálom a jemne zasiahne do riadenia. Určitým spôsobom predstavuje vášho osobného ochrancu na cestách.

SYSTÉM PRE ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Tento praktický systém rozpozná prostredníctvom kamery dopravné značky a túto informáciu zobrazí na displeji. Aj keď je situácia neprehľadná, vy máte všetko vo výhľade.

 

Informácie pre spotrebiteľov o spotrebe paliva a emisiách CO2: Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schvaľované podľa celosvetovo harmonizovanej skúšobnej metódy pre osobné vozidlá a ľahké úžitkové vozidlá (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) - novej, realistickejšej metódy testovania spotreby paliva a emisií CO2. WLTP nahradí od 1. septembra 2018 nový európsky jazdný cyklus (NEDC) - súčasnú testovaciu metódu. Počas tejto prechodnej fázy k WLTP sa musia uvádzať aj hodnoty zistené podľa NEDC. Z dôvodu realistickejších skúšobných podmienok sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty merané podľa NEDC.

Viac informácií o štandarde WLTP.