Bezpečnosť - Leon ST Kombi | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Môžete byť pokojný

V novom modeli SEAT Leon ST Kombi sa budete cítiť bezpečne vďaka technickým systémom, ako sú napríklad systém rozpoznania únavy vodiča a adaptívneho tempomatu. Všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste boli pokojný počas každej jazdy.

ASISTENT PRE JAZDU V DOPRAVNEJ ZÁPCHE

Koniec so stresom, začnite si užívať

V novom modeli SEAT Leon ST Kombi vám dopravná zápcha ponúka príležitosť na relax. Asistent pre jazdu v dopravnej zápche odhadne vzdialenosť k vozidlu pred vami a reguluje zrýchlenie a spomalenie vozidla.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

Pre uvoľnenú jazdu

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

Systém rozpoznania únavy vodiča v novom modeli SEAT Leon ST Kombi sleduje pozornosť vodiča a odporučí mu urobiť si prestávku, keď u neho zaregistruje únavu.

ASISTENT DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Asistent diaľkových svetiel automaticky prepína medzi diaľkovými a stretávacími svetlami a opačne. Systém rozpoznáva vozidlá v opačnom smere a pred vami a osvetlené mestá a obce.

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Systém rozpoznávania dopravných značiek používa kameru na detekciu dopravných značiek, ktoré obmedzujú rýchlosť jazdy, zakazujú predbiehanie a upozorňujú na prácu na ceste, aby vás varoval pred tým, čo vás čaká.

Systém rozpoznania chodcov

Vždy pripravený na prekvapenie

Ďalší pár očí navyše sa nikdy nemýli. Systém rozpoznania chodcov zaregistruje prechádzajúcich chodcov na ceste a akusticky a vizuálne vás na nich upozorní ešte predtým, ako automaticky aktivuje brzdy.

Stop & Go

Chráňte životné prostredie

Znížte hodnoty vašich emisií a šetríte pritom aj svoje prostriedky. Systém štart-stop vypne motor, keď sa vozidlo zastaví. Keď opäť vytlačíte pedál spojky, motor sa opäť naštartuje a vy môžete pokračovať v jazde.

 

Informácie pre spotrebiteľov o spotrebe paliva a emisiách CO2: Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schvaľované podľa celosvetovo harmonizovanej skúšobnej metódy pre osobné vozidlá a ľahké úžitkové vozidlá (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) - novej, realistickejšej metódy testovania spotreby paliva a emisií CO2. WLTP nahradí od 1. septembra 2018 nový európsky jazdný cyklus (NEDC) - súčasnú testovaciu metódu. Počas tejto prechodnej fázy k WLTP sa musia uvádzať aj hodnoty zistené podľa NEDC. Z dôvodu realistickejších skúšobných podmienok sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty merané podľa NEDC.

Viac informácií o štandarde WLTP.