Bezpečnosť

Žiarivý príklad bezpečnosti

Nový SEAT Leon Sportstourer je vybavený početnými bezpečnostnými systémami aby sa postaral o vašu bezpečnosť - od štartu až po cieľ. Pre dobrý pocit na cestách.

Adaptívny tempomat ACC

Predvídavý v každej situácii

Čo vás na ceste čaká? Adaptívny tempomat ACC so systémom Front Assist prispôsobuje vašu rýchlosť vozidlám idúcim pred vami prostredníctvom radarových snímačov. V prípade, že hrozí kolízia s iným vozidlom, asistent automaticky vozidlo spomaľuje. Prediktívna funkcia rozpoznáva pomocou kamier rýchlosti a zákruty a informácie automaticky sprostredkuje systému.

Blind Spot Detection

Vidí to, čo vy nevidíte

Senzor mŕtveho uhla detekuje prichádzajúce vozidlá mimo vášho zorného poľa až do vzdialenosti 70 metrov. Systém vás tiež upozorní na možnú kolíziu aj pri vystupovaní.

Asistenčné systémy

Menšie úsilie. Väčšia bezpečnosť

Exit Assist

Cúvate z parkovacieho miesta? Systém vás vizuálne a akusticky upozorní na približujúce sa vozidlo. Ak je to nutné, automobil zastaví.

Proaktívna ochrana cestujúcich "Pre-Crash"

Pomocou senzorov a zadných radarových systémov pripraví asistenčný systém vozidlo a jeho cestujúcich na potenciálnu kolíziu, napríklad pritiahnutím bezpečnostných pásov a zatvorením okien.

Emergency assist

Ak systém zaregistruje, že vodič nereaguje, vozidlo autonómne prevezme kontrolu nad riadením: Zapne výstražné svetlá, udržiava vozidlo v jazdnom pruhu a spomaľuje ho až do zastavenia.

Travel Assist

Viac cestujte. Menej riaďte

Travel Assist umožňuje poloautomatickú jazdu v celom rozsahu rýchlostí. Tiež vás včas upozorňuje na práce na ceste, spomaľovače a veľa ďalších situácií.

Airbagy

Ste v dobrých rukách

Vpredu a vzadu. Šesť airbagov pre vodiča, spolujazdca a všetkých cestujúcich na zadných sedadlách. Ako pomoc, keď ju najviac potrebujete.

Ďalšie informácie o modeli SEAT Leon Sportstourer?