Bezpečnosť - Leon CUPRA | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Technika na najvyššej úrovni

Vďaka novým inovatívnym systémom, ako je systém ochrany chodcov a asistent pre jazdu v dopravnej zápche sa budete vo vašom modeli SEAT Leon CUPRA cítiť stále bezpečne. Najnovšia technika zabezpečí to, aby ste mohli využiť svoj plný potenciál.

ASISTENT PRE JAZDU V DOPRAVNEJ ZÁPCHE

Koniec so stresom

V novom modeli SEAT Leon CUPRA vám dopravná zápcha ponúka príležitosť na relax. Asistent pre jazdu v dopravnej zápche odhadne vzdialenosť k vozidlu pred vami a automaticky reguluje zrýchlenie a spomalenie vozidla.

SYSTÉM PRE ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Pozor!

Systém pre rozpoznávanie dopravných značiek spolupracuje s vašou kamerou vpredu, rozpozná obmedzenia rýchlosti a označenie stavby, aby vás upozornil na to, čo vás čaká.

SYSTÉMY PASÍVNEJ BEZPEČNOSTI

Váš osobný asistent

SYSTÉM OCHRANY CHODCOV

Systém ochrany chodcov rozpozná, keď niekto vstúpi na cestu pred vaše vozidlo a upozorní vás na to akustickým signálom a ikonou na displeji. Keď nezareagujete, vozidlo automaticky zabrzdí.

ESC

Elektronická kontrola stability nepretržite kontroluje trakciu v zákrutách. Umožňuje športový štýl jazdy a zároveň poskytuje maximálnu bezpečnosť.

EMERGENCY ASSIST

V novom modeli SEAT Leon CUPRA môžete relaxovať s vedomím, že systém Emergency assist zasiahne v momente, keď už vy nie ste schopný. Systém automaticky aktivuje brzdy, aby vás upozornil na to, že nereagujete a v prípade, že stále nereagujete, vozidlo úplne zastaví.

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

Čas urobiť si prestávku

Aktívny životný štýl je plný vzrušenia, ale môže byť aj únavný. Vy si však nemusíte robiť starosti, pretože počas jazdy vás tento systém sleduje vašu pozornosť a odporučí vám urobiť si prestávku, keď u vás zaregistruje únavu.

ASISTENT ZACHOVANIA JAZDNÉHO PRUHU

V správnom jazdnom pruhu

Asistent zachovania jazdného pruhu vám pomocou sledovania jazdných pruhov pomáha predchádzať dopravným nehodám. V momente, keď zaregistruje, že vozidlo opúšťa svoj jazdný pruh bez toho, aby vodič zapol smerové svetlo, upozorní vás na to akustickým a optickým signálom a jemne zasiahne do riadenia.

Asistent diaľkových svetiel

Vždy perfektne osvetlená cesta

ZMENIŤ SVETLÁ

Asistent diaľkových svetiel prepína automaticky medzi stretávacími a diaľkovými svetlami. Systém rozpozná vozidlá v opačnom smere a idúce pred vami, ale aj oblasti s mestským osvetlením a postará sa o to, aby ste neoslňovali ostatných účastníkov premávky.

 

Informácie pre spotrebiteľov o spotrebe paliva a emisiách CO2: Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schvaľované podľa celosvetovo harmonizovanej skúšobnej metódy pre osobné vozidlá a ľahké úžitkové vozidlá (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) - novej, realistickejšej metódy testovania spotreby paliva a emisií CO2. WLTP nahradí od 1. septembra 2018 nový európsky jazdný cyklus (NEDC) - súčasnú testovaciu metódu. Počas tejto prechodnej fázy k WLTP sa musia uvádzať aj hodnoty zistené podľa NEDC. Z dôvodu realistickejších skúšobných podmienok sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty merané podľa NEDC.

Viac informácií o štandarde WLTP.