Ibiza 5-dverová: Bezpečnosť | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Život je príliš krátky na to, aby sme si robili starosti

Uvoľnite sa. Pretože SEAT Ibiza ponúka vám a vášmu životnému štýlu bezpečnosť. Vďaka tomu sa skutočne môžete uvoľniť a koncentrovať na dôležité veci. Napríklad na potešenie z jazdy.

BEZPEČNÁ JAZDA

Podporujeme vás

Pozrite si funkcie

Adaptívny tempomat ACC reguluje rýchlosť vozidla podľa aktuálnej premávky, Front assist udržiava bezpečný odstup od vozidla pred vami a systém rozpoznania únavy vodiča vás upozorní na to, že by ste si mali urobiť prestávku. Sme tu pre vás bez ohľadu na to, čo vás čaká na ceste.

AIRBAGY

Nadýchnite sa

Ak by sa kolízii nedalo vyhnúť, inteligentná kontrola airbagov v modeli SEAT Ibiza reaguje primerane danej situácii. Vodiča a spolujazdca chránia predné a bočné airbagy.

ELEKTRONICKÁ KONTROLA STABILITY (ESC)

Jednoduchý a účinný systém

Nová generácia elektronickej kontroly stability (ESC) reaguje presne tak, ako hovorí nadpis. Klzký povrch cesty a zimné podmienky zvládne jednoducho bez problémov.

 

ASSISTENT ROZJAZDU DO KOPCA

Obloha je limit

TAKTO SYSTÉM FUNGUJE.

S modelom SEAT Ibiza sa pri stúpaní v meste rozbehnete veľmi jednoducho aj bez použitia ručnej brzdy. Aby ste mohli pokračovať v objavovaní mesta.

KONTROLA TLAKU V PNEUMATIKÁCH

Jazdite podľa nálady?

Zrýchlite. SEAT Ibiza to zvládne. Kontrola tlaku v pneumatikách má kolesá pod kontrolou, aby ste mohli jazdiť sebavedomo.

 

Informácie pre spotrebiteľov o spotrebe paliva a emisiách CO2: Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schvaľované podľa celosvetovo harmonizovanej skúšobnej metódy pre osobné vozidlá a ľahké úžitkové vozidlá (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) - novej, realistickejšej metódy testovania spotreby paliva a emisií CO2. WLTP nahradí od 1. septembra 2018 nový európsky jazdný cyklus (NEDC) - súčasnú testovaciu metódu. Počas tejto prechodnej fázy k WLTP sa musia uvádzať aj hodnoty zistené podľa NEDC. Z dôvodu realistickejších skúšobných podmienok sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty merané podľa NEDC.

Viac informácií o štandarde WLTP.