Bezpečnosť

Jazdite bez strachu

Nie je nič dôležitejšie ako dostatočná úroveň bezpečnosti. Preto sme pri návrhu modelu SEAT Arona mysleli v prvom rade na vašu bezpečnosť. Vaša bezpečnosť je pre nás to najdôležitejšie.

Blind Spot Detection

Vidíte ich prichádzať

Pri riadení vozidla sa môžete úplne spoľahnúť na naše systémy. Váš SEAT Arona je vybavený asistenčným systémom, ktorý vás na vozidlá v mŕtvom uhle (Blind Spot Detection) upozorní skôr, ako zmeníte jazdný pruh.

Adaptívny tempomat (ACC) s funkciou Front Assist

Buďte odvážny. Bezpečnosť je zaručená

SEAT Arona je vybavený špeciálnymi asistenčnými systémami. Napríklad systémom sledovania okolia Front Assist. Ak vozidlo pred vami zrazu zabrzdí, systém okamžite zareaguje a udržiava si od vozidla pred vami bezpečný odstup. Adaptívny tempomat zabezpečuje plynulé prispôsobenie rýchlosti počas jazdy, aby ste sa vy mohli sústrediť na jazdu.

Bezpečnostné systémy

Zvyšujú úroveň bezpečnosti

Blind Spot Detection s funkciou vyparkovania

Potrebujete vyparkovať vozidlo na frekventovanej ceste? Žiadny problém. Systém Blind Spot Detection s funkciou upozornenia na vozidlá prichádzajúce zo strán pri cúvaní vaše auto zastaví, keď sa za ním pri vyparkovaní nachádza iné auto alebo iný objekt. Vy sa musíte starať len o to, kam chcete pokračovať v jazde.

Multikolízna brzda

Ak by predsa len hrozilo, že dôjde ku kolízii, multikolízna brzda reaguje skutočne rýchlo a zabráni ďalším kolíziám. Kontrolu nad vozidlom však máte celý čas vy. Vďaka tejto dvojitej bezpečnosti môžete jazdiť uvoľnene.

Systém rozpoznania únavy vodiča

Dokonca aj tí najodvážnejší si niekedy potrebujú urobiť prestávku. Systém rozpoznania únavy vodiča v modeli SEAT Arona sleduje pozornosť vodiča a keď u neho zaregistruje únavu, odporučí mu urobiť si prestávku.

Asistent rozjazdu do kopca

Rozjazd do kopca? To zvládnete

Rozjazd do kopca nie je vašou silnou stránkou? Vďaka asistentovi rozjazdu do kopca to zvládnete bez problémov. Tento asistenčný systém uloží váš brzdný tlak a uchová ho, aby ste sa aj v tom najstrmšom teréne mohli rozbehnúť bez použitia ručnej brzdy.

Takto systém funguje
Parkovacia kamera s parkovacím asistentom

Vysoko inteligentné parkovanie

Chcete cúvaním zaparkovať na úzke parkovacie miesto? SEAT Arona s tým nemá žiadny problém, ani s prekážkami vzadu, ani s cestou pred ním. Parkovacia kamera zobrazí na displeji pomocné línie a o ostatné sa postará parkovací asistent.

Digitálny kokpit

Nerozptyľujte sa

Sústreďte sa na cestu. Váš digitálny kokpit sa postará o zvyšok.

Ďalšie informácie o novom vozidle SEAT Arona?