Bezpečnosť

Môžete byť pokojný

V novom modeli SEAT Leon Sportourer ST sa budete cítiť bezpečne vďaka technickým systémom, ako sú napríklad systém rozpoznania únavy vodiča a adaptívneho tempomatu. Všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste boli pokojný počas každej jazdy.

Asistent pre jazdu v dopravnej zápche

Koniec so stresom, začnite si užívať

V novom modeli SEAT Leon Sportourer ST vám dopravná zápcha ponúka príležitosť na relax. Asistent pre jazdu v dopravnej zápche odhadne vzdialenosť k vozidlu pred vami a reguluje zrýchlenie a spomalenie vozidla.

Adaptívny tempomat (ACC)

Výnimočný systém

Nastavte si konštantnú rýchlosť a užite si vašu každodennú jazdu. Adaptívny tempomat sa postará o akceleráciu a spomalenie vozidla vzhľadom na premávku. Vy môžete zložiť chodidlo z pedála akcelerátora a uvoľniť sa.

Špeciálna výbava

Asistenčné systémy

Systém rozpoznania únavy vodiča

Systém rozpoznania únavy vodiča v novom modeli SEAT Leon Sportourer ST sleduje pozornosť vodiča a odporučí mu urobiť si prestávku, keď u neho zaregistruje únavu.

Asistent diaľkových svetiel

Táto funkcia reaguje automaticky na rôzne svetelné pomery a zabezpečí to, aby ste vozidlá v opačnom smere neoslňovali vašimi svetlometmi. Poskytuje optimálne osvetlenie cesty a maximálny možný dosah svetiel. Bonus tohto systému spočíva v tom, že nemusíte prepínať medzi stretávacími a diaľkovými svetlami na miestach s hustou premávkou a môžete sa venovať riadeniu vozidla.

Systém pre rozpoznávanie dopravných značiek

Tento praktický systém rozpozná prostredníctvom kamery dopravné značky a túto informáciu zobrazí na displeji. Aj keď je situácia neprehľadná, vy máte všetko vo výhľade.

Stop & Go

Chráňte životné prostredie

Znížte hodnoty vašich emisií a šetríte pritom aj svoje prostriedky. Systém štart-stop vypne motor, keď sa vozidlo zastaví. Keď opäť vytlačíte pedál spojky, motor sa opäť naštartuje a vy môžete pokračovať v jazde.

Ochrana chodcov

Vždy pripravený na prekvapenie

Ďalších pár očí sa nikdy nemýli. Ochrana chodcov detekuje, keď niekto prechádza pred vozidlom a akusticky a vizuálne vás varuje pred tým, než automaticky zabrzdí.