BOAT a.s.
SEAT Produkty roka

Naše žolíky pre vás

Buďte originál. Ako vaše vozidlo SEAT.

Pri kúpe vozidla značky SEAT ste ukázali, že si potrpíte na kvalitu. Aby ste túto kvalitu zachovali aj naďalej, spoľahnite sa na služby autorizovaného servisu SEAT. Tu vám vždy dobre poradia a postarajú sa o bezproblémový chod vášho vozidla.

Pri výrobe vozidla SEAT sa používajú iba diely, ktoré kvalitou zodpovedajú štandardu značky. Všetky diely prechádzajú podobným procesom vývoja, akým prechádzajú aj vozidlá. Preto sú Originálne diely schválené výrobcom tou najlepšou voľbou pre vás a vaše vozidlo.

Produkty z kategórie Originálne príslušenstvo kvalitatívne aj dizajnovo korešpondujú s vaším vozidlom a s vašou osobnosťou. Paleta príslušenstva je skutočne široká a nájdete v nej všetko potrebné pre vaše pohodlie, bezpečnosť či dovolenkové aktivity.

Kontrola vozidla

SEAT CHECK

Každé ročné obdobie so sebou prináša výkyvy počasia, ktoré vplývajú nielen na vás, ale aj na vaše vozidlo. Doprajte mu preto preventívnu prehliadku u vášho servisného partnera. V rámci ponuky SEAT CHECK skontrolujeme vaše vozidlo bod po bode a upozorníme vás na prípadné nedostatky. Záver kontroly potvrdíme aj pri skúšobnej jazde.

Brzdové kotúče

Kvalita súčiastok zohráva pri brzdení rozhodujúcu úlohu. SEAT Originálne brzdové kotúče sú odolné voči trhlinám a spoľahlivo reagujú aj pri extrémnych situáciách (horúčavy, mrazy, silné namáhanie). Vyberte si to najlepšie pre vašu bezpečnosť.

Stierače SEAT

Originálne stierače sú prispôsobené veľkosti a ohybu predného skla vášho vozidla. Aj pri rôznych rýchlostiach si udržiavajú konštantnú prítlačnú silu, nevydávajú žiadne rušivé zvuky a na rozdiel od bežných stieračov poskytujú ešte vyšší výkon stierania.

Vzduchový filter

Vzduchový filter slúži na filtráciu vzduchu, ktorý nasáva spaľovací systém motora. Originálne vzduchové filtre SEAT sú vyvíjané špeciálne na potreby každého typu motora. Vďaka ich rozmerovej presnosti a kvalite použitých materiálov tlmia hluk motora a aktívne tak prispievajú ku komfortu jazdy. Ak je vzduchový filter zanesený prachom, výkon motora klesá a spotreba paliva rastie. Myslite ekonomicky a šetrite vaše vozidlo i peňaženku. Dodržiavajte predpísané intervaly výmeny vzduchového filtra, predídete tým zbytočným problémom a vaše zdravie i motor sa vám odvďačia!

Štartovacia batéria

Jedna z najdôležitejších elektrických súčiastok vozidla. SEAT Originálna štartovacia batéria vďaka svojej konštrukcii, použitým materiálom a najmodernejším technológiám prináša výhody vysokej spoľahlivosti, dlhej životnosti, nekompromisnej bezpečnosti a absolútnej bezúdržbovosti. Váš SEAT servisný partner pre vás okrem výmeny zabezpečí aj bezplatnú recykláciu starej batérie.

Filter pevných častíc

SEAT Originálny filter pevných častíc (Diesel Particular Filter - DPF) je zariadenie určené na filtráciu pevných častíc a sadzí z výfukových plynov vznetového motora. Filter pevných častíc pozostáva z kovového plášťa, v ktorom je keramické teleso so štruktúrou včelieho úľa z karbidu kremíka s presadenými kanálikmi tvoriacimi sito, cez ktoré plyny prejdú, ale častice nie. Zanášaniu a následnému upchatiu filtra bráni jeho tzv. regenerácia, čo je stav, kedy dochádza k premene častíc na oxid uhličitý. Regenerácia filtra nastáva pri teplotách vyšších ako 350 °C. Životnosť filtra pevných častíc predĺžite používaním predpísaného typu oleja, pravidelným intervalom výmeny oleja, ale aj tankovaním kvalitného paliva.

Zapaľovacie a žhaviace sviečky

SEAT Originálne sviečky zabezpečujú úsporné, čisté a efektívne spaľovanie paliva. Váš SEAT teda nespotrebuje viac paliva, ako je potrebné.

Zapaľovacie sviečky sa starajú o spoľahlivé zapaľovanie, kontrolované vznietenie zmesi paliva a vzduchu a odvádzanie tepla zo spaľovacieho priestoru k hlave valcov. Tým chránia motor a katalyzátor. Sú schopné samočistenia, no vplyvom častých jázd na krátke vzdialenosti sa ich životnosť skracuje. Aj vplyvom prirodzeného opotrebenia sa preto odporúča ich pravidelná výmena.

Žhaviace sviečky zvýšením svojej teploty na 1100 až 1300 °C za menej ako 3 sekundy optimálne zahrievajú vstrekované palivo naftových motorov. Interval výmeny v prípade žhaviacich sviečok neexistuje, no čierny dym z výfuku môže signalizovať nevhodné spaľovanie a ich možné poškodenie.

Originálny strešný box

SEAT Originálny strešný box s praktickým otváraním na pravej strane je vďaka dvojitým plastovým stenám odolný voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. So SEAT Originálnym strešným boxom sa už nemusíte obávať nedostatku úložného priestoru. Je praktickým a vkusným doplnkom vášho vozidla.

Kompletné zimné kolesá

Kolesá sú pri každodennom používaní vystavené neustálej záťaži a pneumatiky sú opotrebovávané. Správne "obutie" vášho vozidla je dôležité hlavne vtedy, keď sú cesty pokryté snehom alebo námrazou. Kompletné zimné kolesá z Originálneho príslušenstva SEAT sú perfektnou kombináciou štýlu a funkčnosti. Jednoducho sa čistia a sú veľmi odolné, najmä voči soli a posypu.