Bezpečnosť - Ateca - SEAT | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Jazdíte po meste uvoľnene

Bezpečnostné funkcie nového modelu SEAT Ateca boli špeciálne vyvinuté na to, aby ste každý deň jazdili bezpečne, uvoľnene a každá jazda prebehla bez ťažkostí.

UVÍTACIE LED SVETLO

Privíta vás vždy a všade

Kto by mal radosť z to, že v meste nevie nájsť svoje zaparkované vozidlo? A v noci je to ešte oveľa ťažšie. Ale uvítacie svetlo všetko zmení, pretože nový SEAT Ateca premietne na zem svoju siluetu a názov Ateca. Vďaka tejto funkcii ho vidíte zďaleka a aj v tme vozidlo nájdete ľahko.

ZAPNÚŤ UVÍTACIE SVETLO

ZAPNÚŤ UVÍTACIE SVETLO

UVÍTACIE LED SVETLO

Privíta vás vždy a všade

Kto by mal radosť z to, že v meste nevie nájsť svoje zaparkované vozidlo? A v noci je to ešte oveľa ťažšie. Ale uvítacie svetlo všetko zmení, pretože nový SEAT Ateca premietne na zem svoju siluetu a názov Ateca. Vďaka tejto funkcii ho vidíte zďaleka a aj v tme vozidlo nájdete ľahko.

SYSTÉM PRE JAZDU V DOPRAVNEJ ZÁPCHE

Vždy vám zabezpečí plynulú jazdu

Dopravné zápchy a pomalá premávka prinášajú stresujúce situácie. Ale to je teraz minulosťou. Asistenčný systém pre jazdu v dopravnej zápche* meria vzdialenosť od ostatných vozidiel, automaticky prispôsobí rýchlosť vášho vozidla, pričom samočinne udržiava bezpečnú vzdialenosť od vpredu idúcich vozidiel a udržiava vozidlo v jazdnom pruhu. Ak systém "Emergency Assist" zaregistruje, že vodič v určitom časovom intervale nie je aktívny a nebezpečne sa približuje k vpredu idúcemu vozidlu, upozorní ho akustickým a vizuálnym výstražným signálom a následne krátkym trhnutím brzdami. *Len v kombinácii s prevodovkou DSG

BLIND SPOT DETECTION

Vidí všetko

Aby bola vaša jazda po diaľnici bezpečná, LED kontrolka vo vonkajších spätných zrkadlách vás pri zmene jazdného pruhu upozorní na vozidlá v mŕtvom uhle. Uľahčí vám tiež vyparkovanie vozidla, keď pritom musíte cúvať, pretože vozidlo automaticky zastaví, ak by sa za vami nachádzali iné vozidlá alebo prekážky.

ACC (ADAPTÍVNY TEMPOMAT)

V súlade s mestskou premávkou

Každá jazda sa zmení na pôžitok a riadenie vozidla na uvoľnený zážitok: Jednoducho nastavíte želanú rýchlosť a SEAT Ateca bude v súlade s premávkou samočinne brzdiť a zrýchľovať.

FRONT ASSIST S FUNKCIOU OCHRANY CHODCOV

Na ceste sa vždy správa predvídavo

S užitočnými pomocníkmi zvládnete všedný deň ľahšie. Adaptívny tempomat vás upozorní na to, že sa vaša vzdialenosť od vozidla pred vami nebezpečne zmenšuje. V prípade, že vodič nezareaguje, systém sledovania okolia s funkciou Front Assist vozidlo v rámci určitého rozsahu rýchlosti automatický zabrzdí. Funkcia pre ochranu chodcov rozpoznáva chodcov na ceste a vozidlo automaticky zabrzdí.

ĎALŠIE FUNKCIE

Balík asistenčných systémov

LANE ASSIST

Asistent pre udržiavanie jazdného pruhu vás podporuje v tom, aby vozidlo neopustilo jazdný pruh. Ak vozidlo neúmyselne opúšťa jazdný pruh, systém vás na to upozorní a jemne zasiahne do riadenia.

ASISTENT DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Asistent diaľkových svetiel prepína automaticky medzi stretávacími a diaľkovými svetlami. Systém rozpozná vozidlá v opačnom smere a idúce pred vami, ale aj oblasti s mestským osvetlením a postará sa o to, aby ste neoslňovali ostatných účastníkov premávky.

SYSTÉM PRE ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Systém pre rozpoznávanie dopravných značiek je prepojený s vašou prednou kamerou a tým sa stáva vašim osobným kopilotom. Systém rozpoznáva obmedzenia rýchlostí, zákazy predbiehania alebo stavby a upozorní vás na to.

LED TECHNOLÓGIA

Svetlá veľkomesta

ZMENIŤ SVETLO

Rozjasnite si váš všedný deň a vašu náladu - s novým modelom SEAT Ateca a jeho modernou technológiou osvetlenia s full LED svetlometmi.

 

Informácie pre spotrebiteľov o spotrebe paliva a emisiách CO2: Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schvaľované podľa celosvetovo harmonizovanej skúšobnej metódy pre osobné vozidlá a ľahké úžitkové vozidlá (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) - novej, realistickejšej metódy testovania spotreby paliva a emisií CO2. WLTP nahradí od 1. septembra 2018 nový európsky jazdný cyklus (NEDC) - súčasnú testovaciu metódu. Počas tejto prechodnej fázy k WLTP sa musia uvádzať aj hodnoty zistené podľa NEDC. Z dôvodu realistickejších skúšobných podmienok sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty merané podľa NEDC.

Viac informácií o štandarde WLTP.