SEAT Arona bezpečnosť: Jazdite bez strachu | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Jazdite bez strachu

Nie je nič dôležitejšie ako dostatočná úroveň bezpečnosti. Preto sme pri návrhu modelu SEAT Arona mysleli v prvom rade na vašu bezpečnosť. Vaša bezpečnosť je pre nás to najdôležitejšie.

BLIND SPOT DETECTION

Vidíte ich prichádzať

Pri riadení vozidla sa môžete úplne spoľahnúť na naše systémy. Váš SEAT Arona je vybavený asistenčným systémom, ktorý vás na vozidlá v mŕtvom uhle (Blind Spot Detection) upozorní skôr, ako zmeníte jazdný pruh.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT (ACC) S FUNKCIOU FRONT ASSIST

Buďte odvážny. Bezpečnosť je zaručená

SEAT Arona je vybavený špeciálnymi asistenčnými systémami. Napríklad systémom sledovania okolia Front Assist. Ak vozidlo pred vami zrazu zabrzdí, systém okamžite zareaguje a udržiava si od vozidla pred vami bezpečný odstup. Adaptívny tempomat zabezpečuje plynulé prispôsobenie rýchlosti počas jazdy, aby ste sa vy mohli sústrediť na jazdu.

BEZPEČNOSTNÉ SYSTÉMY

Zvyšujú úroveň vašej bezpečnosti

BLIND SPOT DETECTION s funkciou vyparkovania

Potrebujete vyparkovať vozidlo na frekventovanej ceste? Žiadny problém. Systém Blind Spot Detection s funkciou upozornenia na vozidlá prichádzajúce zo strán pri cúvaní vaše auto zastaví, keď sa za ním pri vyparkovaní nachádza iné auto alebo iný objekt. Vy sa musíte starať len o to, kam chcete pokračovať v jazde.

MULTIKOLÍZNA BRZDA

Ak by predsa len hrozilo, že dôjde ku kolízii, multikolízna brzda reaguje skutočne rýchlo a zabráni ďalším kolíziám. Kontrolu nad vozidlom však máte celý čas vy. Vďaka tejto dvojitej bezpečnosti môžete jazdiť uvoľnene.

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

Dokonca aj tí najodvážnejší si niekedy potrebujú urobiť prestávku. Systém rozpoznania únavy vodiča v modeli SEAT Arona sleduje pozornosť vodiča a keď u neho zaregistruje únavu, odporučí mu urobiť si prestávku.

ASSISTENT ROZJAZDU DO KOPCA

Rozjazd do kopca? To zvládnete

Takto systém funguje.

Rozjazd do kopca nie je vašou silnou stránkou? Vďaka asistentovi rozjazdu do kopca to zvládnete bez problémov. Tento asistenčný systém uloží váš brzdný tlak a uchová ho, aby ste sa aj v tom najstrmšom teréne mohli rozbehnúť bez použitia ručnej brzdy.

PARKOVACIA KAMERA S PARKOVACÍM ASISTENTOM

Vysoko inteligentné parkovanie

Chcete cúvaním zaparkovať na úzke parkovacie miesto? SEAT Arona s tým nemá žiadny problém, ani s prekážkami vzadu, ani s cestou pred ním. Parkovacia kamera zobrazí na displeji pomocné línie a o ostatné sa postará parkovací asistent.

 

Informácie pre spotrebiteľov o spotrebe paliva a emisiách CO2: Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schvaľované podľa celosvetovo harmonizovanej skúšobnej metódy pre osobné vozidlá a ľahké úžitkové vozidlá (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) - novej, realistickejšej metódy testovania spotreby paliva a emisií CO2. WLTP nahradí od 1. septembra 2018 nový európsky jazdný cyklus (NEDC) - súčasnú testovaciu metódu. Počas tejto prechodnej fázy k WLTP sa musia uvádzať aj hodnoty zistené podľa NEDC. Z dôvodu realistickejších skúšobných podmienok sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty merané podľa NEDC.

Viac informácií o štandarde WLTP.