Technológie - Alhambra - SEAT | SEAT
TECHNOLÓGIE

Veľa priestoru pre rodinu

Priestranný model SEAT Alhambra dokazuje svoju veľkosť aj v oblasti techniky: prostredníctvom výbavy pre zábavu, asistenčných, ale aj aktívnych a pasívnych bezpečnostných systémov. Od pohonu všetkých kolies cez asistenčný systém pre sledovanie mŕtveho uhla až k sedadlu s masážnou funkciou zmení každú jazdu s vašou rodinou na perfektný zážitok.

SEAT MEDIA SYSTEM PLUS

Hudba počas jazdy

S Media System Plus s 6,5" farebným displejom a MD/MP3 prehrávačom so slotom na SD karty a rozhraním USB vo vašom modeli SEAT Alhambra máte všetko na displeji. A hudbu, ktorá vám bude robiť kulisu počas jazdy si užijete z celkovo ôsmich reproduktorov.

BI-XENÓNOVÉ SVETLOMETY

Perfektne osvetlená cesta

Patria tu bi-xenónové svetlomety s natáčaním do zákruty (ASF) a regulácia dosvitu reflektorov. Na želanie dodávaný asistent diaľkových svetiel identifikuje vozidlá v protismere a automaticky prepne na stretávacie svetlá.

MASÁŽNE SEDADLO

Stačí stlačiť tlačidlo a relaxovať

Nové je tiež na želanie dodávané sedadlo s masážnou funkciou pre vodiča. Poskytuje vysokú úroveň pohodlia a uvoľnenia. Vďaka tomu zníži zaťaženie chrbtice a zlepší prekrvenie nôh. Skutočný zázrak na dlhých cestách.

PARKOVACÍ ASISTENT

Vaša osobná parkovacia služba

Nový je aj na želanie dodávaný optický parkovací asistent (OPS), pomocou ktorého dokážete SEAT Alhambra zaparkovať aj na tých najtesnejších parkovacích miestach. Kamera vzadu zobrazí na displeji okolie za vozidlom, t.z. že máte dokonalý prehľad o tom, čo sa deje za vašim vozidlom. Jednoznačne ide o dôležitý faktor bezpečnosti u vozidla, ktoré bolo navrhnuté s ohľadom na priestor a bezpečnosť.

EXTRA SYSTÉMY

Vaším komfortom je bezpečnosť

1
2
3
4
1
KESSY

KESSY Keyless Access systém Vám umožňuje Váš SEAT Alhambra otvoriť a naštartovať bez použitia kľúča, ktorý stačí mať pri sebe vo vrecku. Keď sa priblížite k autu, kľúč vyšle prostredníctvom rádiových vĺn do auta identifikačný kód. To porovná prichádzajúci kód s kódom auta a keď sa zhodujú, automaticky odomkne auto.

2
ADAPTÍVNA REGULÁCIA PODVOZKA

Štyri nezávislé senzory analyzujú jazdnú situáciu a precízne regulujú podvozok podľa podmienok vozovky. Kvôli optimalizovaniu pruženia sa zavesenie kolies v modeli SEAT Alhambra nastavuje individuálne.

3
SYSTÉM "EASY FOLD"

V modeli SEAT Alhambra nemusíte kvôli zväčšeniu ložnej plochy vybrať žiadne sedadlo. Sedadlá v obidvoch zadných radoch a sedadlo spolujazdca sa dá pomocou systému "Easy fold" jednoducho sklopiť do roviny. Výsledkom je objem batožinového priestoru 2 430 litrov.

4
DVOJSPOJKOVÁ PREVODOVKA

Dvojspojková prevodovka spája komfort automatickej prevodovky s agilitou manuálneho radenia rýchlostných stupňov. Raďte prevodové stupne plynule pomocou pádlových ovládačov za volantom alebo necháte radiť automatickú prevodovku, ktorá vždy volí ideálne prevodové stupne.

ELEKTRICKÉ BOČNÉ POSUVNÉ DVERE

Otvorené pre všetko

S veľkými bočnými posuvnými dverami na obidvoch stranách je SEAT Alhambra ešte všestrannejší. Nastupovanie a vystupovanie je vďaka ním pre všetkých pohodlné rovnako, ako naloženie batožiny - tiež vďaka elektrickému ovládaniu zadných výklopných dverí. So systémom KESSY otvoríte dvere dokonca bez použitia kľúča.

SYSTÉM ŠTART-STOP

Jednoducho vypne motor

So systémom štart-stop môžete jednoducho znížiť spotrebu paliva a tiež emisie. Keď vozidlo beží na voľnobeh, motor sa jednoducho vypne. A hneď ako stlačíte pedál spojky, sa opäť naštartuje. Takto šetríte životné prostredie aj vašu peňaženku.

4DRIVE

Pripravený na cestu

SEAT Alhambra s pohonom všetkých kolies vás presvedčí na všetkých povrchoch vozovky a pri každom počasí. Aj v komplikovaných situáciách vám ponúka stabilný a príjemný zážitok z jazdy, pričom sa môžete vždy spoľahnúť na perfektnú priľnavosť a agilitu.

Na stiahnutie

Technické údaje

Stiahnite si v prehľadnej podobe kompletné technické údaje pre všetky dostupné motorizácie.

 

Informácie pre spotrebiteľov o spotrebe paliva a emisiách CO2: Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schvaľované podľa celosvetovo harmonizovanej skúšobnej metódy pre osobné vozidlá a ľahké úžitkové vozidlá (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) - novej, realistickejšej metódy testovania spotreby paliva a emisií CO2. WLTP nahradí od 1. septembra 2018 nový európsky jazdný cyklus (NEDC) - súčasnú testovaciu metódu. Počas tejto prechodnej fázy k WLTP sa musia uvádzať aj hodnoty zistené podľa NEDC. Z dôvodu realistickejších skúšobných podmienok sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty merané podľa NEDC.

Viac informácií o štandarde WLTP.