Bezpečnosť

Istota je istota

SEAT Alhambra je vybavený rôznymi aktívnymi a pasívnymi bezpečnostnými systémami, aby ste boli vy a vaša rodina pri každej jazde v bezpečí, okrem iného aj vďaka siedmim airbagom. Preto získal tento model v nárazových testoch Euro NCAP päť hviezdičiek. SEAT Alhambra je predsa člen rodiny, na ktorého sa môžete spoľahnúť.

Blind Spot Detection

Užite si vzrušujúci zážitok z jazdy

Zmena jazdného pruhu nebola ešte nikdy taká bezpečná. V okruhu asi 20 metrov systém automaticky rozpozná približujúce sa vozidlá k vášmu a upozorní na to malým LED svetlom vo vonkajšom spätnom zrkadle. Systém pre sledovanie mŕtveho uhla Vám poskytne informácie, ktoré potrebujete pre bezpečnú a uvoľnenú jazdu.

Lane Assist

Už žiadne neúmyselné opustenie jazdného pruhu

Asistent zachovania jazdného pruhu vám pomocou sledovania jazdných pruhov pomáha predchádzať dopravným nehodám. V momente, keď zaregistruje, že vozidlo opúšťa svoj jazdný pruh bez toho, aby vodič zapol smerové svetlo, upozorní vás na to akustickým a optickým signálom a jemne zasiahne do riadenia. Určitým spôsobom predstavuje vášho osobného ochrancu na cestách.

7 Airbagov

Sedemkrát väčšia istota

Bezpečnosť má prednosť. Sedem airbagov v modeli SEAT Alhambra vám poskytne dobrý pocit, že ste vždy optimálne chránený. Zahŕňajú predné a bočné airbagy pre vodiča a spolujazdca, kolenný airbag na strane vodiča a systém hlavových airbagov vpredu a vzadu.

Systém rozpoznania únavy vodiča

Čas urobiť si prestávku

Systém rozpoznania únavy vodiča v modeli SEAT Alhambra sleduje pozornosť vodiča a keď u neho zaregistruje únavu, odporučí mu urobiť si prestávku. Poslúchnite túto radu, doprajte si prestávku a oddýchnutý pokračujte ďalej.

Extra systémy

Väčšia bezpečnosť

Systém rozpoznávania dopravných značiek

Tento praktický systém rozpozná prostredníctvom kamery dopravné značky a túto informáciu zobrazí na displeji. Aj keď je situácia neprehľadná, vy máte všetko vo výhľade.

ISOFIX

SEAT Alhambra je vybavený bezpečnostným systémom pre detské sedačky ISOFIX, ktoré vám umožní rýchle a bezpečné ukotvenie dvoch detských sedačiek na zadných sedadlách. Tento systém zabezpečí optimálnu bezpečnosť vaším deťom, vďaka čomu môžete vy uvoľnene šoférovať.

Multikolízna brzda

Ak by predsa len hrozilo, že dôjde ku kolízii, aktivuje systém multikolíznu brzdu. Tá automaticky zastaví SEAT Alhambra, aby znížila riziko následnej kolízie s inými autami alebo prekážkami. Vďaka tomu vám po kolízii môže zachrániť život.

Ďalšie informácie o novom vozidle SEAT Alhambra?

*Assistenzsysteme sind elektronische Zusatzeinrichtungen in Kraftfahrzeugen zur Unterstützung des Fahrers in bestimmten Fahrsituationen. Diesen Systemen sind jedoch physikalische und systembedingte Grenzen gesetzt und entbinden den Fahrer nicht von der Verantwortung für die Führung seines Fahrzeuges. Bitte erkundigen Sie sich (vor Ihrer ersten Fahrt) in Ihrer Betriebsanleitung inwieweit Sie das Assistenz-System unterstützt.