Bezpečnosť - Alhambra - SEAT | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Istota je istota

SEAT Alhambra je vybavený rôznymi aktívnymi a pasívnymi bezpečnostnými systémami, aby ste boli vy a vaša rodina pri každej jazde v bezpečí, okrem iného aj vďaka siedmim airbagom. Preto získal tento model v nárazových testoch Euro NCAP päť hviezdičiek. SEAT Alhambra je predsa člen rodiny, na ktorého sa môžete spoľahnúť.

BLIND SPOT DETECTION

Užite si vzrušujúci zážitok z jazdy

Zmena jazdného pruhu nebola ešte nikdy taká bezpečná. V okruhu asi 20 metrov systém automaticky rozpozná približujúce sa vozidlá k vášmu a upozorní na to malým LED svetlom vo vonkajšom spätnom zrkadle. Systém pre sledovanie mŕtveho uhla Vám poskytne informácie, ktoré potrebujete pre bezpečnú a uvoľnenú jazdu.

Už žiadne neúmyselné opustenie jazdného pruhu

Už žiadne neúmyselné opustenie jazdného pruhu

Asistent zachovania jazdného pruhu vám pomocou sledovania jazdných pruhov pomáha predchádzať dopravným nehodám. V momente, keď zaregistruje, že vozidlo opúšťa svoj jazdný pruh bez toho, aby vodič zapol smerové svetlo, upozorní vás na to akustickým a optickým signálom a jemne zasiahne do riadenia. Určitým spôsobom predstavuje vášho osobného ochrancu na cestách.

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

Čas urobiť si prestávku

Systém rozpoznania únavy vodiča v modeli SEAT Alhambra sleduje pozornosť vodiča a keď u neho zaregistruje únavu, odporučí mu urobiť si prestávku. Poslúchnite túto radu, doprajte si prestávku a oddýchnutý pokračujte ďalej.

7 AIRBAGOV

Sedemkrát väčšia istota

Bezpečnosť má prednosť. Sedem airbagov v modeli SEAT Alhambra vám poskytne dobrý pocit, že ste vždy optimálne chránený. Zahŕňajú predné a bočné airbagy pre vodiča a spolujazdca, kolenný airbag na strane vodiča a systém hlavových airbagov vpredu a vzadu.

EXTRA SYSTÉMY

Väčšia bezpečnosť

DYNAMICKÉ SVETLÁ DO ZÁKRUT

Dynamické svetlá do zákrut ako súčasť bi-xenónových svetlometov sledujú natočenie volantu a pri prejazde zákrutou ju lepšie osvetlia. Vďaka tomu môžete lepšie vidieť priebeh zákruty alebo prípadné prekážky a máte viac času reagovať na kritické situácie.

ISOFIX

SEAT Alhambra je vybavený bezpečnostným systémom pre detské sedačky ISOFIX, ktoré vám umožní rýchle a bezpečné ukotvenie dvoch detských sedačiek na zadných sedadlách. Tento systém zabezpečí optimálnu bezpečnosť vaším deťom, vďaka čomu môžete vy uvoľnene šoférovať.

MULTIKOLÍZNA BRZDA

Ak by predsa len hrozilo, že dôjde ku kolízii, aktivuje systém multikolíznu brzdu. Tá automaticky zastaví SEAT Alhambra, aby znížila riziko následnej kolízie s inými autami alebo prekážkami. Vďaka tomu vám po kolízii môže zachrániť život.

EURO NCAP

Šťastná hodina pre bezpečnosť

5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP nedostane vozidlo len tak. Bezpečnosť modelu SEAT Alhambra bola podrobená náročným testom. So špičkovými výsledkami pre najbezpečnejšie vozidlá. Na automobil, ktorý chráni vás a vašich spolujazdcov ako máloktoré iné vozidlá, sme už trochu hrdí.

 

Informácie pre spotrebiteľov o spotrebe paliva a emisiách CO2: Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schvaľované podľa celosvetovo harmonizovanej skúšobnej metódy pre osobné vozidlá a ľahké úžitkové vozidlá (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure, WLTP) - novej, realistickejšej metódy testovania spotreby paliva a emisií CO2. WLTP nahradí od 1. septembra 2018 nový európsky jazdný cyklus (NEDC) - súčasnú testovaciu metódu. Počas tejto prechodnej fázy k WLTP sa musia uvádzať aj hodnoty zistené podľa NEDC. Z dôvodu realistickejších skúšobných podmienok sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 merané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty merané podľa NEDC.

Viac informácií o štandarde WLTP.