Bezpečnosť - Leon - SEAT | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Bezpečná investícia

Bezpečnosť vašej rodiny má prednosť pred všetkým. Na túto vec sme mysleli už pri vývoji modelu Leon. Preto vás a vašich najmilších chránia najmodernejšie bezpečnostné technológie pri každej jazde a v každej situácii. My sa postaráme o vašu bezpečnosť, aby ste si vy mohli užiť uvoľnenú jazdu.

SYSTÉM PRE ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Všetko mať vo výhľade

Tento praktický systém rozpozná prostredníctvom kamery dopravné značky a túto informáciu zobrazí na displeji. Aj keď je situácia neprehľadná, vy máte všetko vo výhľade.

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

Dôležité upozornenie

Systém rozpoznania únavy vodiča v modeli SEAT Leon sleduje pozornosť vodiča a keď u neho zaregistruje únavu, odporučí mu urobiť si prestávku.

ASISTENT ZACHOVANIA JAZDNÉHO PRUHU

Žiadne neúmyselné opustenie jazdného pruhu

Asistent zachovania jazdného pruhu vám pomocou sledovania jazdných pruhov pomáha predchádzať dopravným nehodám. V momente, keď zaregistruje, že vozidlo opúšťa svoj jazdný pruh bez toho, aby vodič zapol smerové svetlo, upozorní vás na to akustickým a optickým signálom a jemne zasiahne do riadenia. Určitým spôsobom predstavuje vášho osobného ochrancu na cestách.

ASISTENT DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Bezpečnosť pri správnom svetle

Táto funkcia automaticky reaguje na rôzne svetelné pomery a zabezpečí to, aby ste vozidlá v opačnom smere neoslňovali vašimi svetlometmi. Poskytuje optimálne osvetlenie cesty a maximálny možný dosah svetiel. Bonus tohto systému spočíva v tom, že nemusíte prepínať medzi stretávacími a diaľkovými svetlami na miestach s hustou premávkou a môžete sa venovať riadeniu vozidla.

VIAC BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV

Istota je istota

1
2
3
4
1
AIRBAGY

Bezpečnosť má prednosť. SEAT Leon vám so siedmimi airbagmi poskytne príjemný pocit bezpečia. Patria tu airbagy pre vodiča a spolujazdca s možnosťou deaktivovať airbag pred spolujazdcom. Zahŕňajú tiež kolenný airbag vodiča, bočné airbagy vpredu a hlavové airbagy vpredu a vzadu. Áno, milujeme airbagy.

2
ISOFIX

SEAT Leon je vybavený bezpečnostným systémom pre detské sedačky ISOFIX, ktoré vám umožní rýchle a bezpečné ukotvenie dvoch detských sedačiek na zadných sedadlách. Tento systém zabezpečí optimálnu bezpečnosť vaším deťom, vďaka čomu môžete vy uvoľnene šoférovať.

3
KONTROLA ZMENY TLAKU V PENUMATIKÁCH

Defekt dostanete väčšinou nečakane a bez upozornenia. Náš systém kontroly tlaku v pneumatikách varuje vodiča pred potenciálnym vznikom defektu, ktorý by následne mohol spôsobiť väčšie škody. Tento systém všeobecne analyzuje tlak v pneumatikách a tým vám pomáha znižovať spotrebu paliva a zabezpečiť optimálne jazdné podmienky.

4
ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Adaptívny tempomat meria pomocou radarov integrovaných v maske chladiča modelu Leon odstup, smer a rýchlosť vozidla pred vami. Na základe toho automaticky prispôsobí rýchlosť tak, aby ste si vždy udržiavali optimálny a bezpečný odstup od vozidiel. Jednoducho a bezpečne.

EURO NCAP

S najvyššou úrovňou bezpečnosti

5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP nedostane vozidlo len tak. Bezpečnosť modelu SEAT Leon bola podrobená náročným testom. So špičkovými výsledkami pre najbezpečnejšie vozidlá. Na automobil, ktorý chráni vás a vašich spolujazdcov ako máloktoré iné vozidlá, sme už trochu hrdí.