Bezpečnosť - Leon X-PERIENCE - SEAT | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Ide sa do prírody – ale bezpečne!

S rukami na volante pozorne sledujete cestu pred vami - o všetko ostatné sa postará SEAT Leon X-PERIENCE. Pomocou svojich rôznych asistenčných a bezpečnostných systémov optimálne chráni svojich cestujúcich. Každá jazda sa vďaka tomu zmení na dobrodružstvo.

SYSTÉM PRE ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Všetko mať vo výhľade

Tento praktický systém rozpozná prostredníctvom kamery dopravné značky a túto informáciu zobrazí na displeji. Aj keď je situácia neprehľadná, vy máte všetko vo výhľade.

ASISTENT ZACHOVANIA JAZDNÉHO PRUHU

Žiadne neúmyselné opustenie jazdného pruhu

Asistent zachovania jazdného pruhu vám pomocou sledovania jazdných pruhov pomáha predchádzať dopravným nehodám. V momente, keď zaregistruje, že vozidlo opúšťa svoj jazdný pruh bez toho, aby vodič zapol smerové svetlo, upozorní vás na to akustickým a optickým signálom a jemne zasiahne do riadenia. Určitým spôsobom predstavuje vášho osobného ochrancu na cestách.

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

Unavený?

Systém rozpoznania únavy vodiča v modeli SEAT Leon sleduje pozornosť vodiča a keď u neho zaregistruje únavu, odporučí mu urobiť si prestávku. Poslúchnite túto radu, doprajte si prestávku a oddýchnutý pokračujte ďalej.

MULTIKOLÍZNA BRZDA

Druhá šanca

Ak by predsa len hrozilo, že dôjde ku kolízii, aktivuje systém multikolíznu brzdu. Tá automaticky zastaví SEAT Leon ST Kombi, aby znížila riziko následnej kolízie s inými autami alebo prekážkami. Vďaka tomu vám po kolízii môže zachrániť život.

FRONT ASSIST

Predvída nebezpečenstvo

Systém sledovania okolia "Front Assist" rozpozná prostredníctvom radarových snímačov kritické situácie a pomáha skrátiť brzdnú dráhu. V nebezpečných situáciách vás systém upozorní optickými a akustickými signálmi, ale aj krátkym pribzdením vozidla. Súčasne s tými to opatreniami je vozidlo pripravené na núdzové brzdenie. Ak vodič začne teraz brzdiť, má k dispozícii plný brzdný výkon.

ASISTENT DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Bezpečnosť pri správnom svetle

Asistent diaľkových svetiel automaticky stlmí diaľkové svetla pred vozidlami pri jazde v noci, aby zabránil oslňovaniu vodičov v protismere a zvýšil bezpečnosť na ceste. S týmto asistentom sa vám viac nestane, že pri vozidlách v protismere alebo pred vami zabudnete stlmiť svetlá. Vy nemusíte robiť nič, pretože tento asistent tlmí a zapína svetlá automaticky.