Bezpečnosť - Leon ST Kombi - SEAT | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Istota je istota

V priestrannom a bezpečnom vozidle, ako je SEAT Leon ST kombi si môžete jaždú jazdu užiť aj s vašou rodinou. Už pri jeho návrhu a vývoji sme sa sústredili na bezpečnostné systémy a opatrenia. Vďaka tomu môžete všetky starosti vypustiť z hlavy hneď, ako vezmete volant do rúk. A je úplne jedno, kam vedie vaša cesta.

SYSTÉM PRE ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Všetko mať vo výhľade

Tento praktický systém rozpozná prostredníctvom kamery dopravné značky a túto informáciu zobrazí na displeji. Aj keď je situácia neprehľadná, vy máte všetko vo výhľade.

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

Čas urobiť si prestávku

Systém rozpoznania únavy vodiča v modeli SEAT Leon sleduje pozornosť vodiča a keď u neho zaregistruje únavu, odporučí mu urobiť si prestávku.

ASISTENT ZACHOVANIA JAZDNÉHO PRUHU

Už žiadne neúmyselné opustenie jazdného pruhu

Asistent zachovania jazdného pruhu vám pomocou sledovania jazdných pruhov pomáha predchádzať dopravným nehodám. V momente, keď zaregistruje, že vozidlo opúšťa svoj jazdný pruh bez toho, aby vodič zapol smerové svetlo, upozorní vás na to akustickým a optickým signálom a jemne zasiahne do riadenia. Určitým spôsobom predstavuje vášho osobného ochrancu na cestách.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT ACC

Udržať si odstup

Adaptívny tempomat ACC meria pomocou radarov integrovaných v maske chladiča modelu Leon ST Kombi odstup, smer a rýchlosť vozidla pred vami. Na základe toho automaticky prispôsobí rýchlosť tak, aby ste si vždy udržiavali optimálny a bezpečný odstup od vozidiel. Jednoducho a bezpečne.

ASISTENT DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Bezpečnosť pri správnom svetle

Táto funkcia automaticky reaguje na rôzne svetelné pomery a zabezpečí to, aby ste vozidlá v opačnom smere neoslňovali vašimi svetlometmi. Poskytuje optimálne osvetlenie cesty a maximálny možný dosah svetiel. Bonus tohto systému spočíva v tom, že nemusíte prepínať medzi stretávacími a diaľkovými svetlami na miestach s hustou premávkou a môžete sa venovať riadeniu vozidla.

EXTRA SYSTÉMY

S ktorými si môžete byť istý

AIRBAGY

Bezpečnosť má prednosť. SEAT Toledo vám so šiestimi airbagmi poskytne príjemný pocit bezpečia. Patria tu airbagy pre vodiča a spolujazdca s možnosťou deaktivovať airbag pred spolujazdcom. Zahŕňajú tiež bočné airbagy vpredu a airbagy pre ochranu hlavy a hrude. Áno, milujeme airbagy.

MULTIKOLÍZNA BRZDA

Ak by predsa len hrozilo, že dôjde ku kolízii, aktivuje systém multikolíznu brzdu. Tá automaticky zastaví SEAT Leon ST Kombi, aby znížila riziko následnej kolízie s inými autami alebo prekážkami. Vďaka tomu vám po kolízii môže zachrániť život.

FRONT ASSIST

Systém sledovania okolia "Front Assist" rozpozná prostredníctvom radarových snímačov kritické situácie a pomáha skrátiť brzdnú dráhu. V nebezpečných situáciách vás systém upozorní optickými a akustickými signálmi, ale aj krátkym pribzdením vozidla. Súčasne s tými to opatreniami je vozidlo pripravené na núdzové brzdenie. Ak vodič začne teraz brzdiť, má k dispozícii plný brzdný výkon.

EURO NCAP

Testovaný a ohodnotený ako veľmi dobrý

5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP nedostane vozidlo len tak. Bezpečnosť modelu SEAT Leon ST Kombi bola podrobená náročným testom. So špičkovými výsledkami pre najbezpečnejšie vozidlá. Na automobil, ktorý chráni vás a vašich spolujazdcov ako máloktoré iné vozidlá, sme už trochu hrdí.