Technológie - Leon CUPRA - SEAT | SEAT
TECHNOLÓGIE

Z okruhu na cestu

Športový motor potrebuje podporu, ktorá zvýši tep každého vodiča. S progresívnym riadením, adaptívnou reguláciou podvozka DCC a uzávierkou diferenciálu na prednej náprave prenáša SEAT Leon CUPRA svoj výkon priamo a precízne na cestu.

ADAPTÍVNA REGULÁCIA PODVOZKA

Prispôsobivá

DCC znamená Dynamic Chassis Control alebo adaptívna regulácia podvozka, čo znamená, že sa Leon CUPRA vyrovná s každou situáciou. V priebehu milisekundy vyšle adaptívna regulácia podvozka signály k tlmičom, ktoré nepretržite prispôsobujú pruženie vozidla podľa aktuálneho stavu cesty. Vďaka čomu dosahuje maximálny výkon a presnosť.

DVOJSPOJKOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

Rýchle radenie

Na želanie dodávaná dvojspojková prevodovka DSG je zárukou reaktívnej a pružnej jazdy na ceste a v zákrutách. Ovládate ju prostredníctvom pádlových ovládačov za volantom, aby mohla bleskurýchlo reagovať na podmienky na ceste.

PROGRESÍVNE RIADENIE

Perfektne mení účinok

Nový SEAT Leon CUPRA kombinuje prostredníctvom jemne nastaveného progresívneho riadenia perfektnú stabilitu v oblasti s nepatrným natočením volantu a vysokou rýchlosťou (napr. na diaľnici) s vysokou presnosťou a rýchlosťou v oblastiach s výrazným natočením volantu a nízkou rýchlosťou (napr. v serpentínach).

EXTRA SYSTÉMY

Dostante z nich maximum

CUPRA REŽIM JAZDY

Režim CUPRA Drive Profile ovplyvní mnohé aspekty dynamiky jazdy: reakcie plynového pedála, zvuk motora, moment preradenia dvojspojkovej prevodovky DSG, adaptívnu reguláciu podvozka (DCC), aktívnu uzávierku diferenciálu prednej nápravy (VAQ) a tvrdšie progresívne riadenie.

AKTÍVNA UZÁVIERKA DIFERENCIÁLU

Uzávierka diferenciálu prednej nápravy optimalizuje trakciu a dynamiku jazdy SEAT Leon Cupra: v extrémnych prípadoch môže byť celkový hnací moment privedený na jedno koleso, čo zlepšuje ovládateľnosť a zabraňuje nedotáčavosti pri zrýchľovaní - pre perfektné reakcie a maximálnu športvosť.

SEAT NAVIGAČNÝ SYSTÉM

So SEAT navigačným systémom s hlasovým ovládaním máte k dispozícii perfektnú výbavu, ktorej sa môžete jednoducho opýtať na cestu. Trasa sa vám zobrazí na 6,5-palcovom farebnom dotykovom displeji a hudbu v brilantnej kvalite si počas jazdy vychutnáte z ôsmych reproduktorov.

Na stiahnutie

Technické údaje

Stiahnite si v prehľadnej podobe kompletné technické údaje pre všetky dostupné motorizácie.