Bezpečnosť - Leon CUPRA - SEAT | SEAT
BEZPEČNOSŤ

Radosť z jazdy - úplne bezpečne

Maximálny výkon si vyžaduje maximálnu bezpečnosť. Ten, kto jazdí v modeli SEAT Leon CUPRA, si musí byť istý, že ho dokáže mať pod kontrolou. Spoľahlivé aktívne a pasívne bezpečnostné systémy prispievajú k tomu, aby ste si svoju vášeň pre jazdu, mohli dokonale a bezpečne užiť.

FRONT ASSIST

Zastaví rýchlejšie

Keď vozidlo pred vami zrazu zníži rýchlosť, systém pre automatické meranie rýchlosti to zaznamená a včas vás na to upozorní. Brzdová sústava je zároveň pripravená reagovať citlivejšie. Ak potom vodič nebrzdí dostatočne silno, systém zvýši brzdný tlak na potrebnú úroveň.

BALÍK ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV S ASISTENTOM DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Bezpečnosť pri správnom svetle

Táto funkcia automaticky reaguje na rôzne svetelné pomery a zabezpečí to, aby ste vozidlá v opačnom smere neoslňovali vašimi svetlometmi. Poskytuje optimálne osvetlenie cesty a maximálny možný dosah svetiel. Bonus tohto systému spočíva v tom, že nemusíte prepínať medzi stretávacími a diaľkovými svetlami na miestach s hustou premávkou a môžete sa venovať riadeniu vozidla.

BALÍK ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV S ASISTENTOM ZACHOVANIA JAZDNÉHO PRUHU

V správnom jazdnom pruhu

Asistent zachovania jazdného pruhu vám pomocou sledovania jazdných pruhov pomáha predchádzať dopravným nehodám. V momente, keď zaregistruje, že vozidlo opúšťa svoj jazdný pruh bez toho, aby vodič zapol smerové svetlo, upozorní vás na to akustickým a optickým signálom a jemne zasiahne do riadenia. Určitým spôsobom predstavuje vášho osobného ochrancu na cestách.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT ACC

Udržať si odstup

Adaptívny tempomat ACC meria pomocou radarov integrovaných v maske chladiča modelu Leon CUPRA odstup, smer a rýchlosť vozidla pred vami. Na základe toho automaticky prispôsobí rýchlosť tak, aby ste si vždy udržiavali optimálny a bezpečný odstup od vozidiel. Jednoducho a bezpečne.

ELEKTRONICKÁ KONTROLA STABILITY

Mať všetko pod kontrolou

Elektronická kontrola stability nepretržite kontroluje trakciu v zákrutách. Umožňuje športový štýl jazdy a zároveň poskytuje maximálnu bezpečnosť. Pri extrémne dynamickej jazde, napríklad na pretekárskej trati, si môžete dodatočne vybrať z dvoch nasledujúcich režimov. Prvý režim deaktivuje protipreklzovú reguláciu a zapne systém ESC v športovom režime; v druhom režime je systém ESC úplne deaktivovaný, zvolíte si ho v prípade, že chcete sám prevziať úplnú kontrolu nad vozidlom.

SYSTÉM ROZPOZNANIA ÚNAVY VODIČA

Čas urobiť si prestávku

Systém rozpoznania únavy vodiča v modeli SEAT Leon CUPRA sleduje pozornosť vodiča a keď u neho zaregistruje únavu, odporučí mu urobiť si prestávku.

MULTIKOLÍZNA BRZDA

Správna reakcia

Ak by predsa len hrozilo, že dôjde ku kolízii, aktivuje systém multikolíznu brzdu. Tá automaticky zastaví SEAT Leon CUPRA, aby znížila riziko následnej kolízie s inými autami alebo prekážkami. Vďaka tomu vám po kolízii môže zachrániť život.